google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun’da selden zarar gören çiftçi ve esnafa müjde
Reklam

Samsun'da selden zarar gören çiftçi ve esnafa müjde

Samsun'un Salıpazarı ve Terme İlçeleri'nde meydana gelen ve maddi zarara sebep olansel felaketi nedeni ile çiftçilerin ve esnafların SGK prim borçları bir yıl süre ile ertelendi

18 Eylül 2019 - 09:48

SAMSUN HABAER - Samsun Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü Salıpazarı ve Terme İlçeleri'nde meydana gelen sel felaketi nedeni ile çiftçilerin ve esnafların SGK prim borçlarının bir yıl süre ile ertelendiğini duyurdu.

Samsun  Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü'nün yapmış olduğu duyuruda şu ifadelere yer verildi: Meydana gelen sel felaketi nedeniyle sigortalı,genel sağlık sigortaları ve 5510 sayılı kanunun 4. Maddesinin 1. Fıkrasının a) bendi kapsamında sigortalı çalıştıran özel sektör işverenlerinin mağduriyetinin kurumumuzca da 5510 sayılı kanunun 91.maddesinin 1.fıkrası kapsamında asgariye indirilmesi için  Salıpazarı ve Terme İlçelerimizde Kuruma olan borçlar (2019 Temmuz-Ağustos-Eylül ve Ekim) vaka veya afetin meydana geldiği tarihten itibaren bir yıla kadar ertelenmesi kurumca ertelenmesi mümkün bulunmaktadır. Dolayısı ile İlimize bağlı Salıpazarı ve Terme ilçelerinde 23.08.2019 tarihinde meydana gelen sel felaketinden etkilendiğini belgeleyen işverenlerin başvurmaları halinde; Ödeme vadesi 23.08.2019 veya öncesinde sona erdiği halde ödenmemiş olan kurum  alacakları ile vaka tarihinden itibaren üç ay içinde doğacak alacaklara erteleme süresi çinde gecikme cezası ile gecikme zammı uygulanmayacak.

Kaynak: habersal.net

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x