google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun’da meslek liseleri fabrika gibi üretim yaptı

Samsun’da meslek liseleri fabrika gibi üretim yaptı

SAMSUN HABER - Samsun’da meslek liseleri Korona virüs salgını mücadelesinde dezenfektan ve maske ihtiyacı karşısında üretim yaparak, mevcut ihtiyacın karşılanmasında önemli rol oynadı. Samsun’da MEB bağlı okullarda 1 milyon 159 bin 712 maske üretildi

26 Haziran 2020 - 18:50

SAMSUN HABER - Samsun Valiliği, meslek liselerinin Korona virüs salgını sürecinde üretim başarısına imza attığını açıkladı.

ÜRETİM BAŞLARISI

 Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda bugüne kadar, 1 milyon 159 bin 712 maske, 7 bin 240 siperlik, 29 bin 454 önlük, 500 bin litre yüzey dezenfektanı, 11 bin litre el dezenfektanı, 100 adet dezenfektan standı, 2 bin litre kolonya, 2 bin 258 yıkanabilir maske, 5 adet laringoskop cihazı, 1 adet maskematik otomatı, 150 bone, 100 maske tokası ve 10 galoş makinesi (yapımı tamamlanmak üzere) üretimi yapıldı.

DAYANIŞMA SERGİLENDİ

Samsun’da, meslek liselerinin yanı sıra halk eğitim merkezleri, mesleki eğitim merkezleri, bilim sanat merkezleri ve olgunlaşma enstitüleri üretime en çok destek olan okullar arasında yer alarak güzel bir dayanışma örneği sergiledi.

DAĞLI’DAN TEŞEKKÜR

Yapılan çalışmalar nedeniyle Vali. Zülkif Dağlı, Korona virüs salgını sürecindeki destek ve çabaları için Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencileri başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
samsun haber -  11 Ağustos güncel altın fiyatları
samsun haber - 11 Ağustos güncel altın fiyatları
 Samsun'da maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymayanlar yandı
Samsun'da maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymayanlar...