Samsun’da Maarifin Yıldızları belirlendi
Reklam

Samsun'da Maarifin Yıldızları belirlendi

Maarif Hareketi'nin çocukların gelişimini sağladığını söyleyen Samsun Valisi Osman Kaymak, "Samsun’da uygulanan Maarif Hareketi çok anlamlı, faydalı, kapsamlı ve her türlü övgüye değer bir hareket" dedi

27 Haziran 2019 - 14:23
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan Maarif Hareketi kapsamında “Maarifin Yıldızları” projesinin ödül töreni gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleştirilen törende 15 kategoride 45 okula ödülleri verildi.

NİTELİKLİ ÇALIŞMALAR YAPMAK İSTİYORUZ
Programda konuşma yapan  İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, "Çocuklarımızın ezberci değil sorgulayan, düşünen, çağın problemlerini anlayan ve problemlere ilişkin çözüm becerilerini geliştiren nesiller yetiştirmek zorundayız. Bizzat Sayın Valimizin emir ve talimatları ile ilimizde ‘Tasarım Beceri Atölyeleri’ kurma noktasında bir seferberlik ilan ediyoruz. Acil eylem planı olarak bu yaz 100 okulumuza ‘Tasarım Beceri Atölyeleri’ kurma noktasında seferberlik etmiş durumundayız. Bu duyarlılığı ve destekleri için Sayın Valimize huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız okullarda sadece akademik bilgi almayacaklar ve aynı zamanda beceri kazanacaklardır. Bizim ilimizde örgün eğitim yapan 1073 okulumuz var. Bunlardan 805 okulumuz yıldız olma derecesinde projeler yapmıştır. 805 okulumuzdan yapılan incelemeler neticesinde 461 projemiz izlenmeye ve değerlendirmeye layık görülmüştür. Ben bu anlamda projelere katkı sunan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNİ SAĞLIYOR
Samsun Valisi Osman Kaymak ise, "En büyük uğraşlarımızdan birisi çocuklarımızın geleceğini en iyi şekilde hazırlamak ve onları gerçekten vatana millete ve ailesine bir birey olarak hayata atılmalarını sağlamaktır. O anlamda Samsun’da uygulanan Maarif Hareketi bana sorarsanız gerçekten çok anlamlı, faydalı, kapsamlı ve her övgüye değer bir harekettir. Aslında her şeyin başı sevgidir. Çocuklarımızı mutlu kılmamız gerekiyor. Çocuklar okulunu, öğretmenini sevdiğinde her şey çözülüyor. Maarif Hareketinin özünde bu yatmaktadır. Arkadaşlar, Maarif Hareketi kapsamında çocuklarımıza okulu sevdirdiğimizde çocuk her türlü etkinliğe katılıyor. Ben Maarif Hareketinden dolayı gurur duyuyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından dereceye giren okul ve öğretmenlere ödülleri Vali Kaymak ve protokol üyeleri tarafından verildi. Daha sonra Vezirköprü İlçe Milli e-Eğitim Müdürü Ahmet Demircan ve Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Hüseyin Günel 19 Mayıs 1919’un 100. Yılı münasebetiyle ağaç oyma tekniği ile hazırlanan tabloyu Kaymak’a takdim etti. Programın sonunda müzik dinletisi sunuldu. 'Maarifin Yıldızları' ödül törenine ayrıca, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Milli eğitim Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenciler katıldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'a şehit ateşi düştü
Samsun'a şehit ateşi düştü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü