Samsun’da kurban pazarı denetimi
Reklam

Samsun’da kurban pazarı denetimi

Samsun İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Bayram Ay, Samsun genelindeki hayvan pazarlarında denetimde bulundu. Ay, “İl Müdürlüğümüz olarak Kurban Bayramı için gerekli tedbirler alındı” dedi        

30 Temmuz 2019 - 12:48
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Samsun genelindeki hayvan pazarlarında denetimde bulundu. Samsun İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Bayram Ay ve  Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Turgut Güler, yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle hayvan pazarlarını ziyaret ederek satıcılarla sohbet etti. İl Müdürlüğü çalışmalarına dair açıklamalarda bulunan Bayram Ay, vatandaşların sağlıklı biçimde kurban ibadetlerini yerine getirmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını ve gerekli tedbirlerin alındığını ifade etti. Pazarlarda veteriner kontrol noktaları bulunduğunu belirten Ay, “Veteriner hekimlerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin sağlık taraması yapmaktadır. Bu çalışmalarımız Kurban Bayramı boyunca devam edecektir” dedi.
 
Kurbanlık hayvanların tür, ırk, cinsiyet ve yaş bilgilerinin sorgulanabilmesi amacıyla Bakanlık tarafından  https://hayvanbilgi.tarim.gov.tr/ web sayfası ile “HaySag” isimli mobil uygulama hazırlanarak kullanıma açıldığını hatırlatan Ay, hayvan pazarında sıkıntı yaşanması halinde Müdürlüğün (0362) 231 37 00 no’lu telefon numarasından yetkililere ulaşılabileceğini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Diş Hekimi Tarık Kaptan hayatı kaybetti
Diş Hekimi Tarık Kaptan hayatı kaybetti
Samsun'da fıkra gibi olay
Samsun'da fıkra gibi olay