google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun’da korona virüs iddiası
Reklam

Samsun'da korona virüs iddiası

Samsun'da bir hastanın özel bir hastaneden korona virüs şüphesiyle Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiği iddiaları, Samsunluları tedirgin etti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de korona virüs vakasına rastlanmadığını açıkladı

25 Şubat 2020 - 18:30
Reklam

SAMSUN HABER - 2019 Aralık ayında Çin'de ortaya çıkan ve binlerce kişinin ölümüne sebep olan korona virüs hastalığı hızla yayılmaya başladı. Komşu ülke İran'a kadar sıçrayan hastalık ile ilgili bir iddia da Samsun'dan geldi. Samsun'da bir hastanın özel bir hastaneden korona virüs şüphesiyle Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiği ve burada karantina altına alındığı iddiaları vatandaşları tedirgin etti. Hastanın tetkikleri yapıldıktan sonra herhangi bir bulguya rastlanılmadığı ve taburcu edildiği öğrenildi. 
BAKAN KOCA AÇIKLADI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise twitterdan yaptığı açıklamada Türkiye'de Korona virüs vakasına rastlanmadığını kaydetti. Bakan Koca yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Tekrar hatırlatmak isterim ki, ülkemizde Yeni Koronavirüs vakasına rastlanmamıştır. İlgili bakanlıklarımızın iş birliği, Bilim Kurulumuzun rehberliği ve tecrübeli sağlık çalışanlarımızla, ülkemizi bu hastalıktan korumak için azami çaba sarf etmekteyiz”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Survivor'da final dörtlüsü belli oldu
Samsun Haber - Survivor'da final dörtlüsü belli oldu
Samsun Haber - 10 Temmuz güncel fındık fiyatları
Samsun Haber - 10 Temmuz güncel fındık fiyatları