Samsun’da karantinaya alınan öğrenciden teşekkür
Reklam

Samsun'da karantinaya alınan öğrenciden teşekkür

İtalya'dan getirilip Samsun'da karantinaya alınan  öğrencilerden Eda Turak, çektiği video ile karantinada yaşadıklarını anlattı. Çok mutlu bir karantina geçirdiğini kaydeden Turak, "Buradaki herkese çok minnettarım. Hepinizi çok seviyorum" dedi

08 Nisan 2020 - 10:17

SAMSUN HABER - Korona virüs salgını nedeniyle yurt dışında okuyan 401 öğrenci Samsun'a getirilerek, öğrenci yurtlarında karantinaya alınmıştı. 14 gün süren karantinanın son günlerinde İtalya'dan getirilerek, karantinaya alınan  öğrencilerden Eda Turak, çektiği video ile karantinada yaşadıklarını paylaştı. İtalya'da kaldıkları günlerde oldukça stres dolu anlar yaşadıklarını kaydeden Turak, Samsun'da çok güzel ağırlandıklarını söyledi.
ODALARDA HER İHTİYACIMIZ VARDI
İtalya'da hastalanıp hastanelere düşmekten korktuklarını belirten Turak, "İtalya'da son günlerimiz çok zor geçiyordu. Stres doluydu. Sürekli ambulans sesi duyuyorduk. Orada hastalanıp hastanelere düşmek istemiyorduk. Gelmek istiyorduk ülkemize ama  uçuşlar yoktu. Hani gelirsek de karantinaya alınmak istiyorduk. Sonra ülkemiz uçuş hazırladı bizim için. Ve karantinaya alınacağımızı söylediler.  401 öğrenci olarak geldik. Gece 3-4 gibi indik Samsun'a. Buraya geleceğinizi aslında bilmiyorduk. Son anda öğrendik. Sonra odalara tek tek yerleştirildik. Odaya bir girdim mesela benim çarşafım falan yoktu. Bir baktım yatak hazırlanmış ve bu hepimiz için yapılmış. Üzerinde temiz çarşaflar, mis kokulu böyle. Oda zaten dezenfekte edilmiş. Odaya girdiğimizde bulduğunuz diğer şeyler buzdolabına bizim için konulan yiyecekler, satranç takımı, kitap ve bir torba içinde havlusundan, tırnak makasına, diş macununa kadar her şey var. Neye ihtiyaç duyursak koymuşlar içine" diye konuştu. 
KARANTİNADA ŞIMARTILDIK
Sağlık çalışanları tarafından her gün kontrol edildiklerini kaydeden Turak, "Günde 3 öğün yemeğiniz geliyor. Sağlık çalışanları her gün gelip  ateşimiz ölçüyorlar. Herhangi bir sorunumuz var mı diye soruyorlar. Gençlik ve Spor Bakanlığı da bize spor malzemeleri yolladı hergün odamızda spor yapabilelim diye. Sonra şımartılmaya başladık. Sıkılmayalım diye. Hediye yağmuruna tutuluyoruz sürekli. Bir gün kapı çalıyor açıyoruz, Bafra Belediyesi nokul yollamış, Spor Bakanlığı kitap yollamış, kolonya yollamış, bize pide yollamışlar, ara öğünler geliyor. Bugün mesela kapının çalındı. Baktım bize Samsunspor hediye yollamış forma.  Kapımız çalındığında acaba artık ne getirebilirler diyoruz. El kremi geliyor kettle geliyor, çay yapabilelim diye. Ama bunlardan daha önemli bir şey var. Her kapıyı açtığımda karşımda güler yüzlü bir insan oluyor. Bu, 13 günümü güzel geçirmenin en büyük etkenlerden biri ve buradaki herkese çok minnettarım. Teşekkür ediyorum, hepinizi çok seviyorum."

TIKLA İZLE

https://www.youtube.com/watch?v=6ureQZWnwxg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Koca'dan çok önemli uyarı
Bakan Koca'dan çok önemli uyarı
 Samsunlu polis memuru şehit oldu
Samsunlu polis memuru şehit oldu