Reklam
Samsun’da kapatılan plajlar kullanıma açıldı
Reklam

Samsun’da kapatılan plajlar kullanıma açıldı

Samsun Valiliği, Çatalçam Polis Okulu ve Taflan Un Fabrikası plajlarında  temizlik çalışmalarının tamamlandığını ve plajların kullanıma açıldığını duyurdu

20 Haziran 2019 - 15:16

SAMSUN HABER - Samsun Valiliği, geçtiğimiz günlerde halkın kullanımına kapatılan Çatalçam Polis Okulu ve Taflan Un Fabrikası plajları hakkında açıklama yaptı. Valilik, plajların SASKİ tarafından temizlendiğini ve halkın kullanıma açıldığını kaydetti. 

NUMUNELER İNCELENDİ
Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı SASKİ Genel Müdürlüğü, Çatalçam Polis Okulu ve Taflan Un Fabrikası plajlarında temizlik çalışmalarını yapmış olup, İl Sağlık Müdürlüğü’nün her iki halk plajından 12.06.2019 ve 17.06.2019 tarihlerinde ayrı ayrı aldığı izleme numuneleri sonuçlarının ‘Mavi Bayrak ve Yüzme Suyu İçin’ sınır değerleri sağladığı görülmüştür. Söz konusu analiz sonuçları https://yuzme.saglik.gov.tr/ adresinde yayımlanmaktadır. Sonuç olarak Çatalçam Polis Okulu ve Taflan Un Fabrikası olarak ifade edilen iki adet halk plajının halkın kullanımına açılması uygun olup, ilimizdeki plajlar hakkında bilgilere https://yuzme.saglik.gov.tr/ (Yüzme Suyu Takip Sistemi) adresinden ulaşılabilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Termeli iş insanın sır ölümü
Termeli iş insanın sır ölümü
 Meteoroloji'den Samsun'a yağış uyarısı
Meteoroloji'den Samsun'a yağış uyarısı