google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun’da kadın girişimcilere destek
Reklam

Samsun’da kadın girişimcilere destek

TKDK Samsun İl Koordinatörü Bülent Turan kadın girişimcileri desteklediklerini belirterek, bin 100 proje içerisinden 204 projenin kadın girişimcilere ait olduğunu söyledi. Turan, “IPARD programları kadınlarımız için çok avantajlı” dedi

14 Kasım 2019 - 17:36

SAMSUN HABER - Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) tarafından AB Sivil Destek Programı kapsamında yürütülen, ‘Geleceğe Köprü İş Kadınları İçin Katılımcı Yönetim Projesi’yle ‘Değişime Uyum’ çalıştayı düzenlendi. Toplantıya, TKDK Samsun İl Koordinatörü Bülent Turan, OKA Genel Sekreter Vekili İbrahim Ethem Şahin,  SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu ve kadın girişimciler katıldı.
ÜRETİME DESTEK VERELİM
Programın açılış konuşmasını yapan SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu, “SAMİKAD olarak, üniversite sanayi işbirliği kapsamında öğrencilerimize firmalarımızı gezdiriyor. Onların gerçek staj yapma yolunu açıyoruz. Gençlerimizi üretime heveslendirmek istiyoruz. Sürdürebilir gelişmişlik için ihracat yapmak ve bunun için de üretmek zorundayız. Dünya ile rekabet edebilmek için sürekli kendimizi yenilemeliyiz. Neyi yaptığımız değil, daha neler yapabiliriz bunu düşünmeliyiz. Kadınlar olarak da üretime desteği en çok biz verebiliriz” diye konuştu.
204 PROJE KADINLARDAN
Girişimci kadınlara TKDK hakkında bilgilendirme yapan İl Koordinatörü Bülent Turan ise kadın girişimcileri ciddi bir şekilde desteklediklerini kaydetti. Turan, “Devletimiz tüm yatırımcıları ciddi anlamda destekliyor. Bunun içerisinde kadınlarımız da oldukça destek görüyor. IPARD programlarımız kadınlarımız için çok avantajlı. Bin 100 projenin içerisinden 204 proje kadın girişimcilere ait” ifadelerini kullandı. 
BİN 100 PROJE YÜRÜTÜYORUZ
Samsun’da 108 hayvancılık projesine 163 milyon TL yatırım yapıldığını kaydeden Turan, “Kırsal ekonomik faaliyetlerini çeşitlendirilmesi kapsamında 190 milyonluk yatırım projemiz var. 94 milyon hibe tahsis edildi. Toplam bin 100 projeyi şu an yürütüyoruz. 416 milyon yatırım yapıldı. Toplam 194 milyon hibe tahsis edildi. 118 milyonu ödendi” dedi.
PORTEKİZ’DEN SAMSUN’A GELDİLER
Konuşmaların ardından, OKA Uzman Meltem Yılmaz’ın moderatörlüğünde Portekiz’den gelen Terras Dentro Başkanı Elsa Maria Da Conceica Obranco, Terras Dentro Proje Koordinatörü Francisca Jose Capela Valerio, Ziraat Mühendisi Mine Yılmaz, Çarşamba Kadın Çiftçiler Derneği Kurucu Başkanı Mükafat Gümüş çalıştay gerçekleştirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Meteoroloji Samsun için saat verdi
Samsun Haber - Meteoroloji Samsun için saat verdi
Samsun Haber -  9 Temmuz güncel altın fiyatları
Samsun Haber - 9 Temmuz güncel altın fiyatları