google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun’da hemşireden örnek davranış

Samsun'da hemşireden örnek davranış

Samsun Vezirköprü Devlet Hastanesi'nde bir hasta tarafından uğradığı sözlü saldırıyı yargıya taşıyan ve tazminat hakkı kazanan hemşire Aysel Kapıcı, kazandığı tazminatı çocuk esirgeme kurumuna bağışladı

17 Eylül 2019 - 16:12

SAMSUN HABER - Samsun Vezirköprü Devlet Hastanesi'nde hemşire olarak görevli Aysel Kapıcı, görevi sırasında hizmet verdiği hasta tarafından sözlü saldırıya uğradı. Hemşire Kapıcı, uğradığı sözlü saldırının ardından ilgili kişiden şikayetçi oldu. Şikayet sonucu yargıya taşınan hadise geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Mahkeme, hakaret eden hastanın hemşire Aysel Kapıcı’ya bin lira tazminat ödemesine hükmetti. 

ÇOCUKLARA BAĞIŞLADI
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Türk Sağlık-Sen üyesi olan hemşire Aysel Kapıcı’nın uğradığı sözlü saldırı sonucu kazandığı bin lira tazminatı Samsun Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışladığını açıkladı. 

BU DAVRANIŞ HERKESE ÖRNEK OLSUN
Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hemşire Aysel Kapıcı’nın tedavisini yapmakta olduğu hasta tarafından sözlü hakaret ve darp girişimi yaşadığını belirterek, "Hemşire hanım yaşadığı saldırıya rağmen, hastanın tedavisini tamamlamış olmasına rağmen, hasta tedavi bitiminde de sözlü ve fiili eylemine devam etmesine üzerine üyemiz olan hemşire arkadaşımız sendikamızında desteği ile yargı yoluna başvurmuştur. Mahkeme tarafından yapılan yargılama sonucunda, hastanın gelir durumunu da göz önüne alınarak bin lira tazminat ödemesine karar verilmiştir. Görevini doğru yapmanın ve haklılığının ispatı olan bu bin lirayı hemşire hanım eline bile almadan Samsun Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışladı. Aysel Kapıcı'nın yapmış olduğu bu davranışın örnek olmasını diliyoruz" dedi.

2019/09/2019-09-17-16-57-56.jpg
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
samsun haber - 10 Ağustos güncel altın fiyatları
samsun haber - 10 Ağustos güncel altın fiyatları
samsun haber - Döviz piyasalarında son durum
samsun haber - Döviz piyasalarında son durum