Reklam
Samsun’da girişimciler  sosyal medyada öne çıkacak
Reklam

Samsun’da girişimciler  sosyal medyada öne çıkacak

Samsun TSO koordinatörlüğünde faaliyet gösteren TOBB Samsun Genç Girişimciler Kurulu, Samsunlu genç girişimciler için düzenlediği 'Facebook ile Öne Çıkın' etkinliği ile sosyal medya da öne çıkmanın tüyoları verildi

22 Ocak 2020 - 12:01

SAMSUN HABER - Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren TOBB Samsun Genç Girişimciler Kurulu tarafından, TOBB partnerliğinde ve Hackquarters yürütücülüğünde, Facebook’un yerel işletmelerin büyümelerine ve insanların yeni iş bulabilmeleri için dijital beceriler edinmelerine yardımcı olmayı hedeflediği küresel projesi kapsamında Türkiye’de başlatılan "Boost with Facebook" programı çerçevesinde “Facebook ile Öne Çıkın” etkinliği gerçekleştirdi. Samsun TSO  Davut Altan Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen etkinliği ilgi oldukça yoğun oldu. 

SOSYAL MEDYA TANITIMI VAZGEÇİLMEZ
Toplantının açılış konuşmasını yapan TOBB Samsun Genç Girişimciler İcra Kurulu’nun Başkanı Ümit Bener Ayla, marka ve ürün bilinirliği oluşturmak için artık tek vazgeçilmezinin sosyal medya tanıtımı olduğunu belirterek, "Sosyal ağlar başlangıçta daha çok kullanıcıların özel hayatlarına ait kişisel paylaşımları etrafında gelişirken, zaman içinde eklenen yeni özellikler ve değişen alışkanlıklar ile günümüzde artık daha çok online alışveriş yapmak, müzik dinlemek, haberleri takip etmek ve benzeri belirli bir amaca yönelik aktiviteler için kullanılmaya başladı. Bu oranlarda sosyal ağların sağladığı kolaylık, pratiklik ve hızın etkisinin ne denli büyük ölçekli olduğu aşikardır. 2020 yılı itibarıyla 7,7 milyarın üzerine çıkan dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 53’ü, yani 4 milyarı aktif internet kullanıcısı bulunmakta ve Bunlar içerisinde de yaklaşık 3,2 milyarı aktif olarak sosyal medya platformlarını kullanıyor. Türkiye’de, nüfusun yüzde 72’sine tekabül eden 59,3 milyon internet kullanıcısı var ve bunların 56,3 milyonu telefonlarından internete bağlanıyorlar. Yani her an, her yerde erişimleri bulunmaktadır ve bu kitle ana hedef pazar olarak her saniye büyümektedir" dedi.

SAMSUN TSO EĞİTİME ÖNEM VERİYOR
Samsun TSO Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Tüfekçi, eğitim programlarına çok önem verdiklerini belirterek, "Samsun Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin kapasitelerinin geliştirilmesi ve sürdürülebilirlik adına eğitim ve bilgilendirme programlarını önemsiyoruz. Şüphesiz kalkınmanın ve ekonomik gücün en kıymetli değeri olması nedeniyle de girişimcilik en başta gelen konularımızdan bir tanesi.  Bu bağlamda Genç Girişimciler Kurulumuzun girişimciliğin nicelik ve niteliğinin geliştirilmesi adına yapmış olduğu tüm çalışmalara destek olmaktan büyük keyif duyuyoruz" diye konuştu.
PAZARLAMA DİJİTALE EVRİLDİ
Tüfekçi, dijitalleşmenin girişimcilikle ilgili kritik bir husus olduğunu belirterek, "Çünkü işletmelerinin varlığının idame ettirebilmeleri adına konjonktür dijitalleşmeyi ve bağlantılı platformlara entegre olmayı zorunlu kılıyor. Pazarın kabuk değiştirmesiyle birlikte pazarlama kavramı da dijital mecraya doğru evrildi ve hedef kitleye erişimin yolu sosyal medya alanlarından geçmeye başladı" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, Facebook yöneticilerinden Melih Gürel, yerel işletmelerin büyümelerine ve insanların yeni iş bulabilmeleri için dijital beceriler edinmelerine yardımcı olmayı hedeflediği küresel projesi kapsamında Türkiye’de başlatılan "Boost with Facebook" programı çerçevesinde “Facebook ile Öne Çıkın” adlı bir sunum gerçekleştirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsunlu asker İdlib'de şehit düştü
Samsunlu asker İdlib'de şehit düştü
İdlib'de 1 asker daha şehit oldu
İdlib'de 1 asker daha şehit oldu