google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun’da fidanlar ağaca dönüşecek

Samsun'da fidanlar ağaca dönüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 11 Kasım'da gerçekleşecek program kapsamında Samsun'da 55 bin 555 fidan toprakla buluşacak

02 Ekim 2019 - 12:34

SAMSUN HABER - Türkiye genelinde düzenlenecek 11 Milyon Fidan Dikim Etkinliği'nin Samsun Koordinasyon Toplantısı, Samsun Vali Vekili Hasan Öztürk’ün başkanlığında Orman İşletme Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

DÜNYADA BİR İLK OLACAK
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Vekili Öztürk, "11 Kasım saat 11.11’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 81 ilde 11 milyon fidan toprakla buluşacak. Bu proje kapsamında Türkiye’de yaklaşık 2023 lokasyonda 11 milyon fidanın dikimi üç saat gibi kısa bir zamanda gerçekleştirilecek. Bu etkinlik dünyada bir ilk olacak” dedi.

55 BİN 555 FİDAN
Proje kapsamında Samsun’da 100. Yıl Kurtuluş Ormanı başta olmak üzere 24 lokasyonda 55 bin 555 fidan dikilmesinin planlandığını dile getiren Öztürk,“Bu sayı, şimdiye kadar ilçelerimizle, diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla yapmış olduğumuz istişareler sonucu ortaya çıkmıştır. Bu projenin başarılı olmasını diliyorum.”

GUİNNESS REKORLAR KİTABI'NA ADAYIZ
Hasan Öztürk’ün konuşmasının ardından bir sunum gerçekleştiren Samsun Orman İşletme Müdür Yardımcısı Özlem Avcı Güler ise; “Bu projeyle Guinness Rekorlar Kitabı’na adayız. 11 milyondan fazla fidan dikileceğini tahmin ediyoruz” diye konuştu.
Toplantıya ayrıca Cumhuriyet Başsavcı Vekili Adem Aldemir, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal ile kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı.

2019/10/2019-10-02-12-46-54.jpg
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
samsun haber - Gelecek Partisi Kurucu İl Başkanı Yeşilyurt iddialı konuştu
samsun haber - Gelecek Partisi Kurucu İl Başkanı Yeşilyurt...
samsun haber - Altında rekor artış 
samsun haber - Altında rekor artış