google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun’da doktorlara şiddet 

Samsun'da doktorlara şiddet 

Samsun'un Tekkeköy İlçesi Aile Sağlığı Merkezi’nde iki hekim şiddete uğradı. Cezaevinden yeni çıktığını söyleyip tehditler savuran saldırgan daha sonra iki kişi ile beraber geri gelerek bıçakla  doktorlara saldırdı

08 Temmuz 2020 - 16:10

SAMSUN HABER - Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, Samsun'un Tekkeköy İlçesi Aile Sağlığı Merkezi’nde iki hekim şiddete uğradını açıkladı. Sağlıkta şiddetin hız kesmeden devam ettiğini kaydeden Erkan, saldırıyı kınadı.
BIÇAKLA SALDIRDILAR
Saldırı anını anlatan Erkan, "Tabip Odası Tekkeköy ilçesi Kirazlık Aile Sağlığı Merkezi’nde iki hekim meslektaşımız saldırıya uğradı. Önce sağlık merkezinde taşkınlık yapan, cezaevinden yeni çıktığını söyleyip tehditler savuran saldırgan oradan ayrıldıktan sonra iki kişi ile beraber geri gelip bıçakla da tehdit ederek organize bir şekilde saldırıyı gerçekleştirmişlerdir. Devlet adına hizmet veren hekimlerin şiddetten korunamaması, şiddet uygulayanların hemen salıverilmesi, gerekli önlemlerin alınamaması devlet otoritesinin sorgulanır hale gelmesine neden olmaktadır. Bir kaç ay önce çıkarılan Sağlıkta Şiddet Yasası’nın pratikte hiçbir değişikliğe sebep olmadığı, şiddeti önleyemediği, yeterli caydırıcılığa sahip olmadığı görülmüştür."
HEKİMLER MAGANDALARIN OYUNCAĞI HALİNE GELDİ
Erkan açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Salgında da görüldüğü üzere, el üstünde tutulması gereken hekimlerin ve sağlık çalışanlarının magandaların oyuncağı haline getirilmesini anlamak mümkün değildir. Bu güvensiz ortamda kaliteli bir sağlık hizmetinin verilebilmesi mümkün değildir. Biz hekimlik onurunu ve hekimlerimizin haklarını korumak için mücadelemize devam edeceğiz. Saldırıya uğrayan hekim arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyor, olayın takipçisi olacağımızı, hukuki destek başta olmak üzere her konuda hekim arkadaşlarımızın yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz."

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
samsun haber -  11 Ağustos güncel altın fiyatları
samsun haber - 11 Ağustos güncel altın fiyatları
 Samsun'da maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymayanlar yandı
Samsun'da maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymayanlar...