Samsun’da Cumhuriyet’in 96. yılı coşkuyla kutlandı
Reklam

Samsun’da Cumhuriyet'in 96. yılı coşkuyla kutlandı

Samsun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96. yılı coşku ile kutlandı. Kutlama kapsamında gerçekleştirilen gösteriler büyük beğeni aldı

29 Ekim 2019 - 13:49

SAMSUN HABER - Samsun’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Valilik binasında bulunan Yaşayan Atatürk Salonu’nda tebrikat töreni ile başladı. Tebrikat töreni sonrasında  Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda kutlama programı gerçekleştirildi. Programda, Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Yağmur Güdeloğlu ‘Bugün’ ve Mustafa Furkan Coşkun ise ’Atatürk ve Cumhuriyet’ adlı şiiri okudu. Halk oyunları ve tekvando gösterileri gerçekleştirildi. Samsun Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Bölge Bando Takımı mini konser verdi. 

AYAKTA ALKIŞLANDI
Daha sonra Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Bölge Komutanlığı Bandosu eşliğinde tören geçidi yapıldı. Cumhuriyet Bayramı'nın 96. Yılı kapsamında Dağıstanlı Spor Salonu’nda düzenlenen geçit törenine katılan öğrenciler, sporcular ve gaziler törene katılan vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı.

SAMSUN'DAN TÜM DÜNYAYA HAYKIRDI
Programda bir konuşma yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Milletimiz; 96 yıl önce bugün; tüm olumsuz şartlara rağmen, önüne çıkan engelleri azimle aşarak demokratik, laik ve sosyal hukuk devletini kurma mucizesini gerçekleştirmiştir. Bağımsızlığımızı tüm dünyaya yeniden ilan eden ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına temel hazırlayan kurtuluş mücadelesi, 1919’da bu kutlu şehrimizde başladı. Mustafa Kemal Atatürk; Anadolu'da başlayan ulusal hareketi hiçbir gücün durduramayacağını, milletin istiklalini yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağını bu topraklardan tüm dünyaya haykırdı. Bilindiği gibi bu yol yoksunluklar içinde sürdürülen çok meşakkatli bir yoldu. Ancak ecdadımız, bu hal ve şartlarda dahi, tüm dünyanın takdire şayan bulduğu büyük zaferler kazanarak Türk milletinin bağımsızlık temelli karakterini bir kez daha güçlü bir şekilde göstermiştir" dedi.

YOĞUN KATILIM
Kutlamalara Samsun Milletvekili Bedri Yaşar,  Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Sabri Kılıç, Adalet Komisyon Başkanı Kemal Alver, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Baro Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. İbrahim Güven, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri ile askeri ve mülki erkan katıldı.

2019/10/2019-10-29-13-53-37.jpg
2019/10/2019-10-29-13-53-40.jpg
2019/10/2019-10-29-13-53-43.jpg
2019/10/2019-10-29-13-53-47.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da Korona virüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Samsun'da Korona virüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Samsun'da 3 Haziran'dan sonra seyahat yasağı bitiyor
Samsun'da 3 Haziran'dan sonra seyahat yasağı bitiyor