google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
SAMSUN’DA BİR GARİP BELEDİYE: İLKADIM!
Reklam

SAMSUN'DA BİR GARİP BELEDİYE: İLKADIM!

Samsun'da, İYİ Partili İlkadım Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü görevini,  kurumda 'Resmi olarak'  çalışmıyor görünen şahıs yapıyor. İyi Partili Meclis üyesinin ise partisine üye bile olmadığı ortaya çıktı

14 Nisan 2020 - 23:28 - Güncelleme: 14 Nisan 2020 - 23:35

Geçtiğimiz yıl yapılan yerel seçimler sonrası 5 yıl aradan sonra yeniden belediye başkanı seçilen Necattin Demirtaş'ın gelir gelmez yaptığı atamalar dikkati çekmiş, özellikle Özel Kalem Müdürü olarak inceki dönemde korumalığını yapan Saffet Günaydın’ı ataması bir hayla tartışılmıştı. Eski koruma Saffet Günaydın'ın, atanmasına karşın, Özel Kalem Müdürü koltuğuna Nevzat Özenç'in oturması dikkati çekti.

RESMEN MÜDÜR, ASLEN KORUMA!
Başkan Necattin Demirtaş'ın bir önceki belediye başkanlığı döneminde ekibinde yer alan Nevzat Özenç, belediyede hiçbir resmi görevi olmamasına karşın Özel Kalem Müdürlüğü makamını ve koltuğunu işgal etmiş durumda. Başkan Demirtaş ile görev yaptığı geçtiğimiz dönemde hakkında bir çok iddia ortaya atılan Nevzat Özenç, tepki oluşturmamak adına son seçim döneminde yapılan çalışmalarda arka planda kalmıştı. 

İlkadım Belediyesi'nin resmi Özel Kalem Müdürü Saffet Günaydın'ın ise halen Başkan Necattin Demirtaş'ın korumalığını yaptığı öne sürüldü.

PARTİYE ÜYE OLMAYAN PARTİLİ
Öte yandan, İYİ Partili Meclis üyesi Talat Eyüpoğlu'nun ise partisine üyeliğinin dahi olmadığı ortaya çıktı. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın 2014’te kaybettiği seçimlerde MHP’den kontenjan adayı olan Talat Eyüpoğlu, son olarak Başkan Necattin Demirtaş ile birlikte İYİ Parti saflarına geçti ve seçimler sonrası meclis üyesi olmaya hak kazandı. 

REDDEDİLEN TALEP VE EYÜPOĞLU
Talat Eyüpoğlu, geçtiğimiz günlerde İlkadım Belediyesi'nin temizlik şirketine ödenecek 6 milyon lira için kredi yetki talebi ile ilgili gerçekleştirilen olağanüstü toplantıda İYİ Parti adına yaptığı konuşmayla dikkati çekmişti.  Oysa Eyüpoğlu'nun İYİ Parti'ye üye olmadığı öğrenildi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x