Reklam
Samsun’da Bankalar Birliği ve özel sektör bir araya geldi
Reklam

Samsun’da Bankalar Birliği ve özel sektör bir araya geldi

Samsun’da 11. si gerçekleştirilen ‘Diyalog Güçlendirme ‘toplantısında konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’ye Bankalar Birliği ve özel sektör tarihinde ilk defa bir araya gelerek Anadolu’nun dertlerini dinliyor” dedi

09 Ocak 2019 - 17:57

SAMSUN HABER - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye Bankalar Birliği, Reel Sektör &Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı’nın 11. si Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ve Samsun Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, Sinop, Ordu Giresun, Trabzon, Çorum, Amasya, Tokat, Gümüşhane’den gelen oda ve borsa başkanları, 9 bankanın genel müdürleri ve reel sektör temsilcileri katıldı.

BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Toplantının açılışında konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisracıklıoğlu, “Anadolu ‘da ortak diyalog toplantısı kapsanmanda Samsun’dayız. Bu 11. toplantımız. Aramızda Sinop, Ordu, Giresun, Trabzon, Çorum, Amasya, Tokat ve Gümüşhane’den gelen oda ve borsa başkanları, 9 büyük bankanın genel müdürleri ve reel sektör temsilcileri bulunuyor. Aslında bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bu sıkıntılı dönemde tarihimizde ilk defa Türkiye Bankalar Birliği ve özel sektörü bir araya geldi. Anadolu’nun dertlerini, sıkıntıları öğrenmek üzere birlikte hareket ediyoruz. Herkes aynı gemide. Bizler bu sıkıntılı dönemin geçici olacağın düşünüyoruz. Önümüz açık. Bu sıkıntıdan da güçlü çıkacağız” diye konuştu.

HEDEF BÜYÜMEK

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın ise bankacılık sektörünün ve Türkiye’nin büyümesi için gayret ettiklerini söyledi. Toplantı daha sonra basına kapalı gerçekleştirildi.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Samsun en iyiler listesine girdi
Samsun en iyiler listesine girdi
Samsunlu Emniyet Genel Müdürü  Celal Uzunkaya görevden alındı
Samsunlu Emniyet Genel Müdürü  Celal Uzunkaya görevden alındı