Samsun’da AK Partili başkana HAPİS cezası!
Reklam

Samsun'da AK Partili başkana HAPİS cezası!

Samsun'da AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Avukat İrfan Kalaycı, 'Görevi kötüye kullanmak' suçundan hapse mahkum edildi.

10 Ekim 2017 - 23:08

AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Avukat İrfan Kalaycı, müvekkili adına icra takibinden tahsil ettiği parayı teslim etmediği için 'Görevi kötüye kullanmak' suçundan hapse mahküm edildi.

TAHSİL ETTİ, MÜVEKKİLİNE ÖDEMEDİ!

Avukat İrfan Kalaycı’yı hapse mahküm ettiren olay 2011 yılında yaşandı. Beyaz eşya mağazası sahibi olan Mustafa Şahin'in yanında çalışan A.K., işten ayrıldı. Daha sonra Şahin'e tazminat davası açan A.K. davayı kazanarak 10 bin 897 lira 84 kuruş tazminat almaya hak kazandı. Davayı kaybeden iş yeri sahibi Mustafa Şahin de A.K.'nin avukatı olan ve aynı zamanda AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı olan İrfan Kalaycı'ya posta havalesiyle borcunu ödedi. Ancak Avukat İrfan Kalaycı tahsil ettiği  parayı müvekkiline ödemedi.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSU

Bunun üzerine parasını alamayan A.K., eski patronu Mustafa Şahin hakkında yeniden dava açıp paranın 6 bin liralık kısmını yeniden tahsil etti. Aynı parayı 2'nci kez ödeyen Mustafa Şahin neye uğradığını şaşırdı. Şahin, Avukat İrfan Kalaycı hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Adalet Bakanlığı'nın onayının ardından Avukat İrfan Kalaycı hakkında Samsun 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Görevi kötüye kullanmak' suçundan dava açıldı. 6 yıldır devam eden dava nihayet sonuçlandı.  Samsun 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Avukat İrfan Kalaycı’yı eylemine uyan TCK nun 55/2 maddesi gereğince sanığın kastındaki yoğunluğu da göz önünde bulundurarak 1 yıl hapisle cezalandırdı.

6 AY MESLEKTEN MEN!

Mağdur tarafın zararını karşılamadığı gerekçesiyle Sanık Avukat İrfan Kalaycı hakkında CMK 231/5 maddesi uygulanmadı. Kalaycının ayrıca 5237 Sayilı TCK 'nun 53/5 maddesi gereğince cezanın infazından sonra işlemek üzere takdiren ve teşdiden 6 ay süreyle hak ve yetkisini kullanmasının yasaklanmasına da karar verildi. Buna göre AK parti İlçe Başkanı İrfan Kalaycı, 6 ay süreyle asıl mesleği olan avukatlık yapamayacak.

kaynak: samsungazetesi.com

2017/10/2675061.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kadir Subaşı
    9 ay önce
    Vakti zamanında bir avukat varmış. bir tane de küçük oğlu varmış. avukatlık bürosunda davalar, mahkemeler koşturup dururken. günler aylar ve yıllar geçmiş. oğlu büyümüş ve babası gibi hukuk bitirmiş ve babasının bürosunda çalışmaya başlamış. tabi yeni iş hayatına atılmanın verdiği bir enerji var ortada. ve bir gün babası hasta***mış. bütün davalar çocuğun eline kalmış. genç avukat davaları bir bir sonuca ulaştırıyormuş. Bir gün babasını ziyarete gitmiş. babası işleri sorunca müjde verircesine gururla; - Baba yıllardır süren dava vardı ya. onu sonuç***dırdım demiş. babası: - iyi halt etmişsin. oğlum o dosya ile ben yıllardır seni okuttum acelen neydi, neden bitirdin?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karadeniz'in en büyüğü İlkadım'da
Karadeniz'in en büyüğü İlkadım'da
Samsun'da feci kaza yanarak can verdiler
Samsun'da feci kaza yanarak can verdiler