Samsun’da 343 polis mezun oldu
Reklam

Samsun'da 343 polis mezun oldu

Samsun'da 19 Mayıs Polis Meslek Yüksel Okulunda 17. Dönem Mezuniyet Töreni düzenlendi. Düzenlenen törende, Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu'ndan 343 polis adayı mezun oldu.

21 Mayıs 2019 - 17:19
Reklam

Samsun'da 19 Mayıs Polis Meslek Yüksel Okulunda 17. Dönem Mezuniyet Töreni düzenlendi. Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu'nda (PMYO) düzenlenen 17. Dönem mezuniyet törenine Samsun Valisi Osmak Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Ünsal Ağaoğlu, Adli Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Tekiner, kurum müdürleri ve mezun olan polislerin yakınları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından mezunlar adına dönem birincisi Kahraman Melih Arabacı bir konuşma yaparak, yaş kütüğüne plaket çakdı.

Ardından Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Ogün Şahin yaptığı konuşmasında, “Okulumuzun 17. Mezuniyet törenine hoş geldiniz. Bugün 150 kadın, 193 erkek olmak üzere 343 genç meslektaşlarımızı 2 yıl süren zor ve yorucu bir eğitimin ardından okulumuzdan uğurluyoruz. Eğitim-Öğretim dönemi boyunca bizlere her türlü imkân ve desteği sunan Devletimize ve Yüce Milletimize minnettar olduğumuzu belirtmek istiyorum. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize de uzun ömürler diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Genç meslektaşlarım yolunuz ve bahtınız açık olsun'' dedi.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Adem Çakıcı yaptığı konuşmasında, “2 yıl süren zorlu bir eğitimi bitirdiniz. Şimdi yuvadan uçma zamanı kendi ayaklarınızın üzerinde duracaksınız. İnanıyorum ki her biriniz başarılı olacaksınız. Görevin iyisi kötüsü olmaz. Bizde bir düstur vardır. İstediğin yerde değil, istenildiği yerde çalışırsın. Bu meslek zorlu ve fedakârlık isteyen bir meslektir. Bunun farkındasınız. Zaman içerisinde suç ve suçlularla mücadele ederken vatan ve milletin bölünmez bütünlüğünü korunmak için terörle mücadele ederken bu sorumluluğun bilincinde olacaksınız. Yeri gelecek bu vatan için şehit olacaksınız. Şimdiden yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. 

Samsun Valisi Osman Kaymak törende yaptığı konuşmasında, "Bugün 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu’nun mezuniyet töreninde aranızda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Değerli veliler bugün sizler için çok kıymetli bir gün. Gözbebeği evlatlarınızın önemli gününde yanlarındasınız. Samsun’a hoş geldiniz.Değerli genç polis memuru adayı kardeşlerim, sizler ülkemizin güvenliği ve asayişi için göreve başlayacaksınız. Gerçekten işiniz çok önemlidir. Her meslek kıymetli ve kutsaldır. Ama sizler insanların hayatını direk etkileyen bir mesleği yapıyorsunuz. Devletin sizlere verdiği yetkiyle insanların hayatlarına müdahale ediyorsunuz. O yönüyle sizin mesleğiniz kutsaldır. Bunun bilincinde olduğunuzu ve bu bilinçle bu okulu bitirdiğinize inanıyorum. Mesleğin ötesinin yanında başarının sırrı işini ve insanları sevmektir. İnsanları sevdiğiniz zaman işinizin daha çok kolay olduğunu göreceksiniz. Zira insan sevgisi olmayan, insan her yerde sorun yaşar.

Sizler bazen bir olaya müdahale edersiniz. İletişim ve insan sevgimiz eksik ise sıradan olay farklılaşmaya başlar. O anlamda çok kıymetli milletimizi çok sevin. Milletimiz inanın her şeyin en iyisine layık. Tabi ki işiniz suçu ve suçluyu kovalamaktır. Gücünüzü de devletten ve kanundan alacaksınız. Kaba davranan işini bilmeyen belindeki silaha güvenerek insanlara hareket ederek değil, onun bilincinde olarak kanun ve nizamlara uyarsanız o zaman göreceksiniz ki işiniz kolay olacak ve görev yaptığınız yerlerde hem amirleriniz ve hem de halkımızdan takdir ve saygı göreceksiniz."

Konuşmaların ardından 17. Dönem mezunlarının en başarılı ilk beş öğrencisine Vali Kaymak ve protokol üyeleri tarafından diploma ve ödülleri verildi.

Ödül töreninin ardından mezun olan 343 genç polise Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu öğrencisi tarafından yemin töreni gerçekleştirildi. Daha sonra öğrenciler aileleri ile buluştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'a şehit ateşi düştü
Samsun'a şehit ateşi düştü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü