Samsun’da 14 farklı dilde konser
Reklam

Samsun'da 14 farklı dilde konser

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Antakya Medeniyetler Korosu'nu Samsunlularla buluşturdu. 14 farklı dilde konser veren koro, dinleyecilere müzik ziyafeti sundu

03 Ağustos 2019 - 10:26 - Güncelleme: 03 Ağustos 2019 - 15:38
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Samsun Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi Antakya Medeniyetler Korosu Samsunlularla buuşturdu. Antakya’da yaşayan üç semavi dine mensup kişilerden oluşan ve ünü yurt dışına yayılan Antakya Medeniyetler Korosu, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde müzik ziyafeti verdi. 


YOĞUN KATILIM 
Koro Şefliğini Yılmaz Özfırat’ın yaptığı konsere, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Avrupa Birliği Delegasyonu Selda Düzenli, Canik Kaymakamı Mahmut Halhal, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ticaret Sanayi Odası Meclis Başkanı Haluk Akyüz, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 

YÜREĞİMİZDEN SEVGİ VE BARIŞ EKSİK OLMASIN
Konserde konuşma gerçekleştiren Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Öncelikle bu muhteşem geceyi bizlere yaşatan herkese teşekkür ediyorum. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası olarak her ne kadar ticaret ve sanayi çerçevesinde anılıyor olsak da, kültürel ve sosyal değerlerimizi öne çıkarmak ve geliştirmek adına da gayret ediyoruz. 1997 yılından bu yana yürüttüğümüz AB Bilgi Merkezi Projesi, bizim bu anlayışımızın sizlerle buluşmasına vesile olan yanımız. Biz kalkınmanın sadece ekonomiyle mümkün olmadığının, sosyal ve kültürel bağlamda da güçlü olmamız gerektiği inancındayız. Bu nedenle AB Bilgi Merkezi Projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalara büyük önem veriyoruz. Bu akşamda inançları farklı olsa da, aynı ezgilerde buluşan Antakya Medeniyetler Korosu Konseriyle sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadık. Farklılıklar içinde bir arada olabilmek bizim en büyük gücümüz. Konserin düzenlenmesinde emeği geçen herkese,  AB Türkiye Delegasyonuna ve Şef Yılmaz Özfırat yönetimindeki Antakya Medeniyetler Korosuna teşekkür ediyorum. Allah insanların yüreğinden sevgiyi ve barışı eksik etmesin. Ayrıca, Samsunlu vatandaşlara buraya gelerek değer kattıkları için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum" dedi 

KORODAN SAMSUN'A ÖZEL ŞARKI
14 farklı dilde müzik yaparak Samsunlulara unutulmaz bir akşam yaşatan Antakya Medeniyetler Korosu ayrıca Samsun’a özel yaptıkları şarkıyı da seslendirdi. Şarkı aralarında fıkra ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili hikayeler anlatan Koro Şefi Yılmaz Özfırat, insanları güldürürken bir yandan da duygulandırdı. 
Konser bitiminde koro ayakta alkışlandı. Akabinde Salih Zeki Murzioğlu tarafından Koro Şefi Özfırat'a çiçek takdim edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Millet Bahçesi yarın açılıyor
Samsun Millet Bahçesi yarın açılıyor
Güncel altın fiyatları
Güncel altın fiyatları