google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Büyükşehir’de daha seri ve verimli sisteme geçildi

Samsun Büyükşehir'de daha seri ve verimli sisteme geçildi

Samsun Büyükşehir Belediyesi teşkilat şeması değiştirildi. Buna göre 29 daire başkanlığı 21’e, 121 şube müdürlüğü ise 88’e indirildi. Samsun Büyükşehir Genel Sekreteri İlhan Bayram, böylelikle daha seri ve verimli bir sistem oluşturduklarını söyledi

20 Ağustos 2019 - 18:06 - Güncelleme: 20 Ağustos 2019 - 18:11

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2019 yılı Ağustos ayı 2. Oturumu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk başkanlığında gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram'ın da yer aldığı toplantıda Büyükşehir Belediyesi teşkilat şeması değiştirildi. Uzun zamandır şema üzerinde titizlikle çalıştıklarını kaydeden Bayram, yeni teşkilat şemasıyla daha seri, daha hızlı ve daha etkili bir hizmet verileceğini kaydetti.

ÜZERİNDE ÇOK ÇALIŞTIK
Yeni teşkilat şeması hakkında bilgi veren Bayram, “Şemamızda 29 daire başkanlığı vardı. Bunların 24’ü aktifti. Geri kalanı pasif yani elmanı olmayan sadece daire başkanını olduğu bir sistemdi. Şemamızda ayrıca 121 tane şube müdürlüğümüz vardı. Biz bunları daha hızlı, daha aktif, daha verimli nasıl çalıştırabiliriz, bunun için teşkilat şemamızın ne olması lazım, uzun zamandır üzerinde çalışıyoruz. Nihayetinde Türkiye son bir senedir Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçti. Artık devlet genelinde de yönetim tarzımız değişti. Daha seri, daha hızlı, daha etkili bir yönetim anlayışı var. Belediyemizce buna paralel bir teşkilat şeması oluşturmaya gayret etik. Burada bazı daire başkanlıkları kalktı. Bazıları birleştirildi. Daha seri karar alabilecek bir sistem oluşturduk” dedi
SERİ VE VERİMLİ BİR SİSTEME GEÇTİK
Bayram açıklamalarına şöyle devam etti: “Daire Başkanlıklarımız, 29’dan 21’e, şube müdürlüklerimiz ise 121’den 88’e indirildi. Biz böylelikle hem bir ölçüde tasarruf yapacağımız, hem de daha seri daha verimli çalışma sistemi getirmiş olacağız.”

Samsun büyükşehir Belediye Başkanlığının yeni teşkilat şeması ise şöyle:
Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı
Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı 
İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı
İtfaiye Dairesi Başkanlığı
Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı 
Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı
Zabıta İşleri Dairesi Başkanlığı 
Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı 
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı
Kadın Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı 
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı
Toplu Ulaşım Dairesi Başkanlığı
İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı
Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı
Fen İşleri Dairesi Başkanlığı
Makine İkmal ve Bakım Dairesi Başkanlığı 
Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı
Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı
Proje Geliştirme Hizmetleri Dairesi Başkanlığı
Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Dairesi  Başkanlığı

Şemada Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı yerine Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı, Ulaşım Dairesi Başkanlığı yerine Toplu Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı yerine Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yerine Kadın Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yerine Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Dairesi Başkanlığı, İlçe Hizmetleri Daire Başkanlığı yerine Proje Geliştirme Hizmetleri Dairesi Başkanlığı getirildi. Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Trafik İşleri Dairesi Başkanlığı ve Kalkınma Dairesi Başkanlıkları ise kaldırıldı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsunspor’da transfer mesaisi
Samsunspor’da transfer mesaisi
12 Ağustos güncel altın fiyatları
12 Ağustos güncel altın fiyatları