Reklam
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde borçlar azaldı
Reklam

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde borçlar azaldı

Samsun  Büyükşehir Belediyesi'nin borcunun 200 milyon üzerinde azaldığını kaydeden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Borçlarımızı ödüyoruz, hiç bir aksama yok ve ödemediğimiz hiçbir borcumuz yok" dedi

11 Aralık 2019 - 17:05

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı 1. Oturumu Başkan Mustafa Demir’in başkanlığında Cumhuriyet Meydanı'ndaki Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. 47 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda tüm gündem maddeleri ilgili komisyonlara havale edildi.

SAMSUN KUZEY ANADOLU'NUN MERKEZİ OLACAK
Mecliste RoRo taşımacılığı hakkında bilgi veren  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “RoRo taşımacılığı konusunda Samsun avantajlı bir şehir. Şu anda Samsun’da 4 tane iskele var. Rusya tarafından gelen rayların da bizim taraftaki uyumları yapılmış vaziyette. Konteyner ve demiryolu taşımacılığında Samsun çok uygun bir şehir. Bunlar, Lojistik Merkezde şu anda hizmete girdi. Demiryolu bağlantısının da inşaatı başladı. Gelecek yıllarda bu konuda Samsun, Kuzey Anadolu’nun en önemli merkezi haline gelecektir. Bunları birlikte çalışıp, birlikte başaracağız” dedi.

BORÇ 200 MİLYON TL AZALDI

Göreve geldiklerinden bu yana belediyenin borcunun azaldığını kaydeden Başkan Demir, "Nisan ayının 12’sinde görevi devraldık. O günden bugüne borcumuz 200 milyon liranın üzerinde azaldı. Ancak ödeme durumundaki piyasa borcumuz 300 milyon liranın üzerindeydi. O borcu da 250 milyon liranın altına düşürdük. Şu anda uygulama projelerimizi çok ciddi şekilde çalışıyoruz. Şu anda bizim 200 milyon liranın üzerinde borcumuz düştü. İlave bir kaynak almadan 2018 yılında onaylanan ve 2019 yılı bütçesinin gerçekleşmesi 650 milyon liranın altındadır. 2019 bütçemiz 820 milyon liraydı. Bütçenin bu şekilde gerçekleşmesindeki belediye yönetimimizin ve sizlerle birlikte aldığımız kararların çok pozitif katkısı var. Teklif, 2020 bütçesi içerisinde düzenlenmek üzere şu anda kamu bankasında uygun şartlarda önümüzdeki 2020 ve 2021 yılı içerisinde borçlanma teklifidir. Hedefimiz belediyenin borcunu kesinlikle artırmak değildir. Borçlarımızı ödüyoruz, hiçbir aksama yok ve ödemediğimiz hiç bir borcumuz yok. Bu borçlanmadan çok daha fazlasını 2 yıl içerisinde ödeyeceğiz ve ilave bir borçlanma talebimiz de olmayacak. 2 yılı ödemesiz makul bir süre içerisinde taksitlendirerek ve ayrıca ihtiyaç duyduğumuzda kullanmak üzere bir kredi talebimiz var. Meclis üyelerimizin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da koronavirüsten ölen sayısı açıklandı
Samsun'da koronavirüsten ölen sayısı açıklandı
Samsun'a giriş ve çıkışlar yasaklandı
Samsun'a giriş ve çıkışlar yasaklandı