google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Samsun Anıt Park dumansız hava sahası ilan edildi

Samsun Anıt Park dumansız hava sahası ilan edildi

Samsun Valiliği şehrin sembolü olan ve Atatürk Anıtı’nın da içinde yer aldığı Anıt Park'ı dumansız hava sahası ilan etti

18 Eylül 2019 - 09:52 - Güncelleme: 18 Eylül 2019 - 09:56

SAMSUN HABER - Samsun Valisi Osman Kaymak, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu kararı ile şehrin sembolü olan ve Atatürk Anıtı’nın da içinde yer aldığı Anıt Park’ın 'dumansız hava sahası' ilan ettiklerini kaydetti.Anıt Park'ta gerçekleştirilen proje duyurusuna Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç katıldı.

BU PROJENİN İÇİNDE YER ALMAKTAN MUTLUYUZ
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, böyle bir projeye katkı sağlamaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, “Burası bildiğiniz gibi Anıt Park. Cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk adımının atıldığı, ilk meşalenin yandığı şehrin anıtlaştırıldığı bir parktayız. Buranın ayrıca dumansız hava sahası olması için Valiliğimiz ve İl Sağlık Müdürlüğümüz ile birlikte müştereken bir projeyi hayata geçirdik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE EDİYORUZ
Çok güzel bir projenin öncülüğünde burada olduklarını kaydeden Samsun Valisi Osman Kaymak ise, “Anıt Park’ı dumansız hava sahası olarak ilan ediyoruz. Türkiye’de uyuşturucu maalesef gençliğimizin başının belası. Uyuşturucu ile mücadele çalışmalarımız devam ediyor.  Valilik emrinde olan uyuşturucu ile mücadele komisyonumuz var. Bütün kamu kurumları üye olarak, ayda bir toplanıp ilimizdeki uyuşturucu ile mücadele konularını değerlendiriyoruz. Komisyonun bir önerisi olarak, insanların sigara içmesini önlemek, özendirmeyi azaltmak ve güzel örnekleri ortaya koymayı hedefledik. Bu anlamda sigara içilmeyen dumansız park gündeme geldi” diye konuştu.
SAMSUNLULARDAN DESTEK BEKLİYORUZ
Bu konuda vatandaşlardan anlayış beklediklerin kaydeden Vali Kaymak şunları kaydetti:
“Uyuşturucu sigara alışkanlığından geçiyor. Sigara içmekle gençler uyuşturucuya başlıyor.  Çocuk, parkta bir sigara içeni gördüğü zaman ona özeniyor.  Bu özendirmeyi kaldırma anlamında bu projeyi anlamlı buluyorum. Bu anlamda çocuklarımızın geleceği için Samsunlu vatandaşlarımızın bu projeyi destekleyeceklerine inanıyorum. Her şeyi çocuklarımız için yapıyoruz. Onları bu kötü alışkanlıklardan uzak tutmak istiyoruz.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel başkanı katıldı
Milletvekili Usta'nın kızının düğününe  4 partinin genel...
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi
Samsun'da AK Parti'ye yoğun ilgi