Samsun 2023’e hazır
Reklam

Samsun 2023'e hazır

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk, "Samsun, 2023 hedeflerine hazır" dedi

17 Haziran 2019 - 15:48
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Stratejik Planlama ve Performans Programı, Atakum İlçesi'ndeki Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde başladı. 2 gün sürecek ve 2020-2024 Stratejik Plan'ın hazırlanmasına destek sağlayacak seminerin açılış programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Nihat Soğuk, yeni nesillere yaşanılabilir şehir bırakmak için bu planlamayı çok önemsediklerini söyledi.

İYİ BİR YÖNETİM ARACI VE ANAHTARI
Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye'nin 2023 hedeflerine hazır olduklarını belirten Soğuk, “Gelecek Türkiye’sinde Samsun Büyükşehir Belediyesi yine referans ve örnek bir şehircilik uygulayacaktır. Bu bakımdan bugün belediyemize yönelik yapılan Stratejik Planlama ve Performans Programı eğitimini çok önemsiyoruz. Çünkü stratejik plan, kamu idaresi açısından son derece faydalı olmaktadır. Stratejik plan aynı zaman, bir iyi yönetim aracı ve anahtarıdır. Stratejik yönetim, bir kurumun ne yaptığını, varlık nedenini ve gelecekte ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyan bir yönetim şeklidir" diye konuştu.

SAMSUN'UN GELECEĞİ İÇİN DOĞRU ADIM
Nihat Soğuk ayrıca, "Amacımız halka ulaşan hizmetletimizin planlı ve doğru olarak uygulanması ve şehrimizin geleceğine doğru adımlarla karar verecek stratejik planlarımızı ortaya koymaktır. Başta Belediyeler Birliği olmak üzere programın hazırlanmasında emeği geçen herkesi kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Belediyenin her biriminden personelin katıldığı eğitim programı Maliye Bakanlığı Denetim Elemanı Eğitimci Hamdi Gülşen'in sunumuyla devam etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Valisi Kaymak'ın acı günü 
Samsun Valisi Kaymak'ın acı günü 
Güncel altın fiyatları
Güncel altın fiyatları