Reklam
SAMSUN 19 OCAK’A KİLİTLENDİ
Reklam

SAMSUN 19 OCAK'A KİLİTLENDİ

Samsun'da cumartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından belediye başkan adaylarının açıklanması öncesinde aday adaylarının endişeli bekleyişi devam ediyor. 

15 Ocak 2019 - 11:56

SON VİRAJA GİRİLDİ

Samsun 19 Ocak 2019 Cumartesi günü şehre gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı beklemeye koyuldu. AK Parti'de hummalı bir çalışma yapılırken, ilçe belediye başkan adaylığı bekleyen isimlerde ise heyecan dorukta. Son viraja girilirken, AK Parti ve MHP'li adayların hangi isimlerden oluşacağı ise Samsunluların bugünlerde en fazla merak ettiiği konu.

ŞAHİN'LE DEVAM DENİLDİ

samsunvehaber.com'un ilçe ilçe yaptığı ve AK Parti kaynaklarından aldığı son bilgilere göre MHP'ye Samsun'da 3 ilçe verilmesi bekleniyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir'in belli olmasının ardından 9 aydır büyükşehir belediye başkanı olarak görevde olan Zihni Şahin'in de önemli bir ilçede başkan adayı olarak gösterilmesi kesinleşti.

MHP'YE 3 İLÇE VERİLECEK

Merkez ilçelerde ise büyük sürprizler beklenmezken, son dakika gelişmesi yaşanmaz ise mevcut belediye başkanlarıyla yola devam edilmesi bekleniyor. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ilk olarak açıkladığı ilçe olan Alaçam ve geçen dönem MHP'nin tek kazandığı ilçe olan Asarcık'ta MHP adayları ile yola devam edilecek. MHP'ye verilecek 3. ilçenin hangisi olacağı ise tahminden öteye geçmiyor. 

İLKADIM AK PARTİ'DE KALDI

MHP'lilerin en çok istediği ilçelerden biri olan İlkadım'da AK Parti adayı ile 'Devam' denildi. İlkadım'ın MHP'den güçlü adayı olan Necattin Demirtaş'ın böyle bir karar alınması durumunda bağımsız aday olabileceği ise her yerde konuşuluyor. Demirtaş'ın adaylığı için İYİ Parti'de pusuya yatmış durumda. Demirtaş'ın, İYİ Parti'den gelebilecek bir teklife nasıl bakacağı ise merak ediliyor.

CHP'LİLER ATAKUM'DA İDDİALI

Seçimlerin en heyecanlı geçmesi beklenen ilçelerinden biri de Atakum. Mevcut Başkan İshak Taşçı ile AK Parti'nin devam edeceği beklenirken, CHP'de 6 aday adayı ise genel merkez tarafından açıklanacak sonucu bekliyor. Bu dönem Atakum'u mutlaka alacaklarını ifade eden CHP'liler ise bu süre içerisinde birlik ve beraberlik görüntüleri verirken, 'Atakum'u mutlaka alacağız' diyorlar. Mevcut başkan İshak Taşçı ise aday olması durumunda seçimi kazanacağından emin görüntüsü veriyor. 

KESKİN, İLKADIM'DAN ADAY MI?

CHP'nin Samsun'da iddialı olduğu 2 ilçe olan Tekkeköy ve Yakakent'te adaylar belli oldu. Bu ilçelerde daha önce seçimleri kazanan CHP'liler seçimlere iddialı hazırlandıklarını AK Parti'ye kaybettikleri ilçeleri bu seçimlerde geri alacaklarını ifade ediyorlar. İYİ Parti'nin ise İlkadım'da iddiası sürüyor. MHP'den istifa eden Mimar Murat Keskin'in İlkadım'dan aday gösterilebileceği söyleniyor.

BÜYÜKŞEHİR'DE GÜÇLÜ ADAY TEKİN

Samsun'da İYİ Parti'nin büyükşehir de hangi ismi aday göstereceği ise şehirde en çok sorulan soruların başında geliyor. CHP eski milletvekili Hayati Tekin halen en güçlü aday. Eski Samsun milletvekilerinden Mehmet Çakar'da yine İYİ Parti büyükşehir de aday gösterilebilecek isimlerin başında geliyor. Son olarak genç isim İnşaat Mühendisi Alper Aydemir'de adaylar arasına katıldı.

kaynak:samsunvehaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüs'ten ölen sayısı 574 oldu
Koronavirüs'ten ölen sayısı 574 oldu
Tabipler Birliği’nden koronavirüsten güncel korunma önerileri
Tabipler Birliği’nden koronavirüsten güncel korunma önerileri