Reklam
SAMÇEP’TEN KATLİAMA TEPKİ
Reklam

SAMÇEP’TEN KATLİAMA TEPKİ

Samsun Çevre Platformu Sözcüsü Mehmet Özdağ, Kızılırmak Deltası’nda yaşanan katliama tepki göstererek, “Görevliler görevini yapmalı. İnsanın kaldıracağı görüntüler değil” dedi.

30 Aralık 2018 - 17:33

Kızılırmak Deltası Yaban Hayatı Geliştirme Sahası Bafra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğince yapılan av koruma faaliyetlerinde, yasak av yapanlar tespi edilmiş ve vurulan onlarca yabani ördeğe el konulmuştu. Olayın samsunvehaber.com tarafından gündeme taşınmasının ardından bir açıklama yapan SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, görüntülerin çok vahim olduğunu söyledi. Özdağ, insan olan bir kişinin kaldıramayacağı görüntülerle karşı karşıya kalındığını belirterek, “Burada birilerini görevini tam anlamıyla yapmıyor ya da eksik yapıyor. Görevliler görevlerini tam anlamıyla yapsa, insanın için acıtan bu görüntülerle karşılaşmayız” dedi.

 

FOTOĞRAFÇILAR ÖNLEYİCİ OLUYORDU

 

Deltada fotoğrafçılara bir süredir izin verilmediğini belirten Özdağ, “Fotoğrafçılar deltada çekim yaparken avcılara korku salıyordu. Avcılar görüntüleneceklerini düşünerek alana giremiyorlardı. Yani fotoğrafçılar avcılar için önleyici oluyordu. Buraya giren avcılara birileri göz yumuyor olmalı. Ülke genelinde çok az miktarda kalan doğal alanların değerini bilip, geleceğimiz olan çocuklarımız için bu yerlere hep birlikte sahip çıkmalıyız” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da 8 yaşındaki üvey kızına tecavüz
Samsun'da 8 yaşındaki üvey kızına tecavüz
İlkadım'da 'Alo Çöp Taksi' hizmete girdi
İlkadım'da 'Alo Çöp Taksi' hizmete girdi