Salıpazarı Belediyesi’nden fidan seferberliği
Reklam

Salıpazarı Belediyesi'nden fidan seferberliği

Salıpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilçeye kurduğu serada kendi fidanlarını kendisi yetiştiriyor

14 Mart 2020 - 12:56

SAMSUN HABER - Salıpazarı Belediyesi,  ilçeye kurduğu serada kendi fidanlarını kendisi yetiştiriyor. Salıpazarı Kaymakam Meriç Dinçer, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman ve Belediye Meclis Üyesi Nurşen Aslan üretim yapılan fidanlığı gezdi. Park ve Bahçelerden sorumlu Mustafa Erdoğan’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yaklaşık bir buçuk dönüm arazi üzerine kurulu fidanlık hakkında bilgi veren Mustafa Erdoğan, Fen İşlerinde çalışan arkadaşlarımızla işlerimizi aksatmadan havaların yağışlı olduğu dönemlerde buradaki çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz. Yılda 9 bin, 10 bin süs bitkisi yetiştiriyoruz. Salıpazarı gibi 3-4 ilçeye yetecek kadar fidanları burada hiçbir ilaç kullanmadan tamamen organik olarak üretiyoruz. 2020 yılında hedefimiz 15 bin süs bitkisi yetiştirmek” dedi.

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, "Arkadaşlarımızın büyük bir özverili ile yetiştirdiği bu süs bitkilerini başta belediyemizin çevre düzenlemelerinde olmak üzere karayollarının orta refüjlerinde, okullarımızın ve camilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda kullanıyoruz. Kurduğumuz bu fidanlık sayesinde hem belediyemizin bütçesine dokunmamış oluyoruz hem de kendi ihtiyacımız kendimiz telafi ediyoruz" diye konuştu. 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Memur ve emeklilerin temmuz zammı ne kadar olacak?
Memur ve emeklilerin temmuz zammı ne kadar olacak?
Memur ve emekli maaş zam oranları belli oldu
Memur ve emekli maaş zam oranları belli oldu