Reklam
  • Reklam
Şahin: Şehrin ve insanların sorunlarını çözeceğiz
Reklam

Şahin: Şehrin ve insanların sorunlarını çözeceğiz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, şehrin ve insanların sorunlarını çözmeye kararlı olduklarını söyledi

09 Temmuz 2018 - 10:56 - Güncelleme: 09 Temmuz 2018 - 17:36

SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, şehrin ve insanların sorunlarını çözmeye kararlı olduklarını belirterek, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışı ile hareket ettiklerini söyledi. Yeni büyük projelerin de yolda olduğunu kaydeden Şahin, “Önümüzdeki dönemde de şehirlerimizin ve insanlarımızın sorunlarını çözmeye kararlı şekilde devam edeceğiz, büyük projelerimizi sürdüreceğiz, yeni projelere başlayacağız.  Bugüne kadar her ne yapıldıysa, insanımız için yapılmıştır.  Bundan sonra her ne yapacaksak da insanımız için yapacağız.  Bunun yanında, katılımcı, vizyoner, girişimci belediyecilik anlayışını daha da güçlü hale getireceğiz” dedi.

SAMSUN İÇİN HAYALLERİM VAR

Samsun için büyük hayalleri olduğunu kaydeden Şahin, “Hayallerimizi gerçekleştirmek için hazırlıklara başladık. Şehrin sakinlerine daha fazla ilgi duyan, onlarla yakın diyalog içinde olan, insanımıza dokunan, etkileyen çalışmalara yeni dönemde de ağırlık vereceğiz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu, ülkemizi demokraside, hukukta, ekonomide, dış politikada dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisi haline getirmek demek olan 2023 vizyonumuz, yerel yönetimler için de geçerlidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ülkemiz için, milletimiz için ortaya koyduğu 2023 hedeflerimiz, Samsunumuz için önümüzdeki dönemde yapacaklarımızın da temelidir. Bizim hedefimiz şehrimizi her yönüyle inşa ederek gönüller inşa etmektir. İnsanımıza özgüven vermek, insanımızı tarihiyle ve medeniyetiyle buluşturmaktır. Bizim hedefimiz öncelikle insan dostu şehir anlayışımızı hâkim kılmaktır” diye konuştu.

İNSANLARIMIZLA BİR VE BERABERİZ

Kimlikli ve kişilikli bir şehir oluştururken en modern, en ileri tekniklerden, yöntemlerden yararlanacaklarını ifade eden Şahin sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Biz, sadece bugünün şehirlerine, bugünün insanına, bugünün Türkiye’sine karşı sorumlu değiliz. Bizler, bugünden yarını inşa etmenin, yarını imar etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. Hedefimiz; çocuklarımıza, torunlarımıza gurur duyacakları bir medeniyeti, şehirleri ve ülkeyi miras bırakmaktır. Tüm makamlar insanımıza hizmet içindir. Bu makamlar insanımıza tepeden bakmak için işgal edilmez. Tevazu sahibi olmayı gerektirir.  Milletimizin efendisi değil, milletimizin hizmetkârı olmalıyız. Hem insanımız için hizmet edeceğiz hem de insanlarımızla bir ve beraber olacağız. Onların içinde olacağız. Bugüne kadar bu şekilde olduk. Bundan sonrada bu anlayışımızı sürdüreceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da 12 suçtan aranan kişi yakalandı
Samsun'da 12 suçtan aranan kişi yakalandı
HALİL AKGÜL 'SON KEZ YETKİ İSTİYORUM'
HALİL AKGÜL 'SON KEZ YETKİ İSTİYORUM'