Reklam
Sağlık Bakanlığı’ndan Samsun’a 10 yeni ambulans
Reklam

Sağlık Bakanlığı’ndan Samsun’a 10 yeni ambulans

Sağlık Bakanlığı tarafından Samsun 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekibine verilen 10 ambulansla, Samsun’daki ambulans sayısı 73’e yükseldi. Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun’da sağlık sektöründeki kaliteye çok önem verdiklerini söyledi

29 Mayıs 2019 - 11:03

SAMSUN HABER - Sağlık Bakanlığı tarafından Samsun 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekibine 10 yeni ambulans gönderildi. Ambulansların teslim töreni Samsun Valiliği’nin önünde gerçekleştirildi. Törene Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
BÜYÜK GELİŞİM İÇİNDEYİZ
Ambulanslar hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, “Son yıllarda Samsun 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekibi olarak büyük bir değişim, gelişim içindeyiz. 2002 yılı ve 2018 yılı hizmet verilerimizi kıyasladığımızda bu değişimi net bir şekilde görebiliyoruz.  2002 yılında 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekibimiz sadece 5 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu ve bu istasyonlarda görev yapan toplam 5 ambulansla hizmet veriyordu. Bugünse istasyon sayımız 40’a; ambulans sayımız yeni 10 ambulansımızla birlikte 73’e yükseldi. Bu 73 ambulansımız içinde 4X4 özellikte paletli araçlarımız, aynı anda 4 hastamızı nakledebileceğimiz 4 yataklı bir ambulansımız ve obez hastalarımıza özel Obez Ambulansımız da yer alıyor. Eğitim Araştırma Hastanemiz yanında hizmet veren Helikopter Ambulansımızla birlikte Samsunumuzda, her türlü hava ve yol koşulunda nitelikle hizmet verecek bir Acil Sağlık Filosuna sahip olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim” dedi.
HAYIRLI OLSUN
Sağlık Bakanlığına teşekkür eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Yeni ambulansların Samsun’a hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Samsun’da 2002’den bu yana gelişen sağlık sektörü, ülkemizin kamu yönetimi noktasında insana verdiği değeri ortaya koyuyor. Bu değeri daha da ileriye götüreceğiz” diye konuştu.
KALİTEYİ ÖNEMSİYORUZ
Samsun Valisi Osman Kaymak ise,  “Asıl hedefimiz Samsun’un sağlık turizminden en üst seviyede hizmet alan bir kent olması. Sağlık hizmetlerinin gerek özel hastaneler gerek kamunun verdiği hizmetlerde yüksek kalitede olmasını çok önemsiyoruz. 112 hizmetleri çok önemli. İlk müdahale hayat kurtarıyor. Ambulansın, haber verildikten ne kadar sürede olay yerine gidebildiği önemli. Bu süreler ölçülür. Samsun’da vakaya varış ortalama süremiz 10 dakikanın altında. İnşallah bu ambulanslarla daha da aşağıya ulaşacak bu süre. Kalp krizi gibi olaylarda ilk müdahale insanları hayata döndürüyor” şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından protokol üyelerince sağlık çalışanlarına yeni ambulansların anahtarları teslim edildi. Sonrasında ise Vali Kaymak, İl Sağlık Müdürü Oruç'tan yeni ambulanslar hakkında bilgi aldı. Törenin sonunda ise ambulanslar kortej halinde alandan ayrıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Başkan Togar o listeden BİM'i kaldırdı
Başkan Togar o listeden BİM'i kaldırdı
 Samsun Vezirköprü'de o mahalle karantina altına alındı
Samsun Vezirköprü'de o mahalle karantina altına alındı