Reklam
Rektör Bilgiç’ten Pedagojik Formasyon Müjdesi
Reklam

Rektör Bilgiç’ten Pedagojik Formasyon Müjdesi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, bin 200 kişilik kontenjanla ‘Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı’nın açılacağı müjdesini verdi

08 Ağustos 2019 - 12:58

SAMSUN HABER - Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, 2019 – 2020 eğitim-öğretim yılı güz döneminde “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı”nın bin 200 kişilik kontenjanla açılacağı müjdesini verdi.

Eğitim Fakültesi dışındaki fakültelerde farklı alanlarda eğitim alıp öğretmenliği tercih edecek adayların geleceğini ilgilendiren, mesleki donanım ve yetkinlikleri için şart olan söz konusu formasyon programı, OMÜ Eğitim Fakültesi’nde verilecek.

ÖĞRENCİLER İSTEDİ BİZ DE AÇTIK
Öğretmen adaylarını yakından ilgilendiren konuyla ilgili sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Rektör Prof. Dr. Bilgiç, gelinen süreci şu sözlerle dile getirdi: “OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültemizden üç öğrenci geçen hafta beni ziyaret etti. Görüşmemizde ‘Formasyon eğitimini açmayacak mısınız?’ Hocam diye sordular. Ben de ‘Evet açmama kararı aldık zira öğrencilerimizin zaman kaybı yaşamaması ve mali külfete girmemeleri açısından bu kararın uygun olacağını düşündük. Öğrencilerimiz de ‘Ama biz çok uzak üniversitelere, formasyonumuzu alırız umuduyla kaydoluyoruz, gitmemiz de sorun olacak’ şeklinde meramlarını paylaştılar. Ben de bunun üzerine ‘Bakanlığımızın yeni sisteme geçme hazırlıklarının tamamlanıp tamamlanmadığını öğreneyim; ona göre sizleri mağdur etmeyecek bir planlamaya gideriz, sizleri de bilgilendiririz’ demiştim. Nitekim ilgililerle görüştüm; yönetmeliğin hemen hemen bittiği, formasyon belgesi olanların da bu haktan yararlanma ihtimalleri olabileceği bilgisi, tarafıma aktarıldı. Bunun sonucunda da Ondokuz Mayıs Üniversitesi olarak formasyon programını açmaya ve bin 200 öğrenci almaya karar verdik, tüm öğrencilerimize hayırlı olsun. Öğrencilerimiz, Üniversitemiz ve Eğitim Fakültemizin web sayfalarında yayımlanan duyurularımızı lütfen takip etsinler.”

OMÜ’de 2019 – 2020 eğitim-öğretim yılı güz döneminde açılacak “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı”nın başvuru koşulları, başvurulacak bölüm ve programlar, başvuru süreci ve takvimi ile diğer ayrıntılara (http://egitim.omu.edu.tr/tr/haberler/pedagojik-formasyon-ilan) adresinden ulaşılıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Terme beyaza büründü
Samsun Haber - Terme beyaza büründü
Samsun Şehir Hastanesi için kritik gelişme 
Samsun Şehir Hastanesi için kritik gelişme