Prof. Dr. Gülten İmamoğlu’dan bir uluslararası başarı daha
Reklam

Prof. Dr. Gülten İmamoğlu'dan bir uluslararası başarı daha

Çağdaş resim sanatının günümüzdeki önemli temsilcilerinden Samsun OMÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülten İmamoğlu, bir uluslarası sergiyle daha dünya sanat kamuoyunun gündemine geliyor

10 Haziran 2019 - 10:13
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Gülten İmamoğlu, bir uluslararası sergi ile daha gündemde. Son olarak New York'ta açtığı sergiyle adından söz ettiren İmamoğlu, bu kez de Singapur'un ünlü sanat merkezi Miaja'da Nucleus adlı sergisiyle yer alacak.

DÜNYACA ÜNLÜ SANAT MERKEZİNDE
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100'üncü yıl anısına düzenlenen etkinlikler kapsamında Türkiye'nin Singapur Büyükelçiliği katkılarıyla gerçekleştirilecek sergi, 12 Haziran - 6 Temmuz tarihleri arasında Singapur'un dünyaca ünlü sanat merkezi  Miaja Art Collections'da sanatseverlerle buluşacak. 

TÜRKİYE-SİNGAPUR DOSTLUK YILI
Yurt dışında açtığı sergilerle sanat çevresinde 'çağdaş sanatın en önemli temsilcilerinden biri' olduğunu gösteren ünlü ressam Gülten İmamoğlu, Singapur'da Türkiye'yi ve Samsun'u temsil edecek olmanın heyecanı ve gururunu yaşadığını söyledi. 2019 yılının aynı zamanda Türkiye ile Singapur arasında 50'inci Dostluk Yılı olduğunu da hatırlatan İmamoğlu, "19 Mayıs'ın 100'üncü yılında bu kutlu günün adını taşıyan üniversitenin bir temsilcisi olarak ülkemi yurt dışında bir kez daha temsil edeceğim. Singapur Büyükelçimiz Murat Lütem'in bu serginin düzenlenmesinde emekleri çok oldu. Kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

UZAKDOĞU'NUN RUHU 12 ESER
Gülten Imamoğlu'nun 'Nucleus' adını verdiği sergide sanatçı tarafından tamamen Uzakdoğu ruhunu yansıtan 12 yeni eser izlenebilecek. 100'üncü yıl anısına bu sene 3 kişisel sergi gerçekleştiren sanatçı daha önce Singapur'da Uzakdoğu'nun en büyük sanat fuarı olan Artstage 'e de katılmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Millet Bahçesi yarın açılıyor
Samsun Millet Bahçesi yarın açılıyor
Güncel altın fiyatları
Güncel altın fiyatları