Pekcan: Bez maskeler için ön izin şartı aranmayacak
Reklam
Reklam

Pekcan: Bez maskeler için ön izin şartı aranmayacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, " Tekstil ve hazır giyim sektöründe küresel talep daralmasının yaşandığı bu dönemde çok kullanımlı bez maske ihracatı için ön izin şartı aranmayacak" dedi

13 Mayıs 2020 - 15:41
Reklam

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada tekstil ve hazır giyim sektöründe küresel talep daralmasının yaşandığını belirterek, çok kullanımlı bez maske ihracatı için ön izin şartı aranmayacağını duyurdu. 
 
TÜRKİYE EN BÜYÜK TEDARİKÇİ OLMA ALTYAPISINA SAHİP
Bakan Pekcan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Piyasaya sunulan tıbbi ve cerrahi maskelerin ihracatına Sağlık Bakanlığından ön izin alınması uygulaması, son dönemde ülkemizde artan maske ihtiyacının karşılanmasına ve sağlık çalışanlarımızın tam donanımlı olarak Covid-19 hastalarına hizmet sağlamasına önemli katkı sağlamıştır. Ticaret Bakanlığı olarak ihracatçı sektörlerimizin pandeminin dünya ekonomisinde yol açtığı tahribatı en az zararla atlatmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Türkiye, bir yandan sağlık hizmetlerinin gerektirdiği tıbbi ekipmanlarda yurt içi talebi karşılarken, aynı zamanda dünyanın önde gelen tekstil ve hazır giyim üreticilerinden biri olarak, bez (dokuma/örme kumaştan mamul) maskenin uluslararası piyasada en büyük tedarikçisi olabilecek altyapıya sahiptir. Tekstil ve hazır giyim sektöründe küresel talep daralmasının yaşandığı bu dönemde, çok kullanımlı bez (dokuma/örme kumaştan mamul) maske ihracatı için ön izin şartı aranmayacak olup, ihracatçılarımıza kolaylık sağlayacak bu uygulamanın hayırlı olmasını dilerim."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsunlu emekli öğretmen hayatını kaybetti 
Samsunlu emekli öğretmen hayatını kaybetti 
Samsun'da karantinada tutulan öğrenci  Kim 500 Milyar İster'de o günleri anlattı
Samsun'da karantinada tutulan öğrenci  Kim 500 Milyar İster'de o...