Palandöken: Yeni toplu konutlarda esnaf unutulmamalı
Reklam

Palandöken: Yeni toplu konutlarda esnaf unutulmamalı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, toplu konutlarda küçük esnafa da yer verilmesi gerektiğini belirterek, “Vatandaşlar bir pantolon paçası onarmak için kilometrelerce uzağa gitmek zorunda kalmasın” dedi

26 Haziran 2019 - 11:28
Reklam

SAMSUN HABER -  Yeni yapılaşmalarda küçük esnafa yer verilmesi hem sitede yaşayan insanların hem de küçük esnaf ve sanatkârların faydasına olacağını kaydeden Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sitelerin giriş katlarında bakkal, manav, terzi ve berber gibi esnaflara yer verilmesi gerektiğini savundu.

Palandöken yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Çevre ve Şehircilik Bakanımız TOKİ kapsamında 2020 yılında 10 bin konut daha yapılacağını açıkladı. Bu yeni yaşam alanlarında küçük esnafa yer verilmesi esnafımız için çok önemlidir. Mahalle aralarına kadar giren zincir marketlere karşı küçük esnafımız için sitelerde bu tür iş yerleri açmak ayakta kalmak adına çok önemli. Yani bir pantolon paçası onarmak için o sitede terziye, insanların tıraş olmaları için berber ve bayan kuaförüne, bakkal gibi iş yerlerine ihtiyaç var. Bu konutlarda yaşayan, özellikle de şehir merkezlerinin dışında oluşacak olan toplu konutlarda yaşayacak olan vatandaşlarımız gıda alışverişi, terzi, kuaför gibi birçok ihtiyaçları için kilometrelerce yol gitmek zorunda kalabiliyor. Ya da acil bir ihtiyaçta yakınlardaki esnafa ulaşana kadar zaman kaybediyor. Bu nedenle sitelerin içerisinde, merkeze uzak konumdaki konutlarda esnafımıza da yer verilmeli. Manav, terzi, bakkal, berber, kuaför gibi birçok farklı sektörde esnafımızın bulunması vatandaşlarımızın da hayatını kolaylaştıracaktır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'a şehit ateşi düştü
Samsun'a şehit ateşi düştü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü