Reklam
Özhaseki: Defolu olanlar aday olmasın
Reklam

Özhaseki: Defolu olanlar aday olmasın

AK Parti yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki bugün başlayacak aday adaylığı süreciyle ilgili ilginç bir açıklama yaptı. Özhaseki, "Lütfen defolu olanlar aday olmasın" dedi

05 Kasım 2018 - 10:32

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, belediye başkan adaylarında aradıkları kriterler hakkında bilgi verdi. 
Özhaseki bugün resmi olarak başlayacak aday adaylığı  başvuru süreci ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu

SOSYAL OLMALILAR

Adaylarda iki kriter aradıklarını kaydeden Özhaseki, "Resmi başvurular bugün başlıyor. Belediye başkan adayı ararken iki kriterimiz var. Biri liyakat sahibi olması. Birçok partinin yaptığı gibi “En çok oyu kim alır” diye bir arayış içinde değiliz. O şehri en iyi kim tanır, bu işi en iyi kim yapar, en ehliyetlisi kimdir; buna bakıyoruz. Bazı şaibeli isimler var ki defosunu biliyoruz, vatandaş bilmiyor, parlak biri gibi görüyor. Onu koyduğunuzda çok oy alırsınız ama biz asla öyle birini koymayacağız. İkincisi biraz da adayımızın yüzü gülsün, kapısı açık olsun istiyoruz. Kimi insan buna müsait olmayabilir, kötülüğünden değil, içe kapanıktır mesela. Ama lütfen o arkadaşlar belediye başkanlığına aday olmasınlar. Dışa açık olmalı, sosyal olmalı" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun baharda kara teslim
Samsun baharda kara teslim
Deveci'nin özel kalemi belli oldu
Deveci'nin özel kalemi belli oldu