Reklam
Onur Ateş Anadolu Lisesi’nde uluslararası uygulama
Reklam

Onur Ateş Anadolu Lisesi'nde uluslararası uygulama

Samsun'da eski adı Milli Piyango Anadolu Lisesi(MPAL) olan Onur Ateş Anadolu Lisesi'nde uygulamaya konulan Model Birleşmiş Milletler simülasyonu çocukları evrensel dünyaya hazırlıyor

21 Mayıs 2019 - 13:23

SAMSUN HABER - Samsun'un Atakum İlçesi'ndeki eski Milli Piyango Anadolu Lisesi(MPAL) olan Onur Ateş Anadolu Lisesi, Model Birleşmiş Milletler(MUN) adı altında MPALMUN'19 adı verilen bir simülasyon uygulamasını başarıyla sürdürüyor.

Lisenin, Model Birleşmiş Milletler (MUN) Kulübü öğrencilerinin ve ingilizce öğretmeni Tuba Sarı’nın büyük katkılarıyla yürütülen proje, büyük beğeni ve takdir topluyor.  Katılımcılarının dünya konuları ve uluslararası ilişkiler hakkında fikir edinme, hızlı çözüm üretme, toplum önünde konuşabilme, düşüncelerini ifade edebilme, ikna ve bir bütün olarak hareket edebilme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen proje ayrıca katılımcılara yabancı dillerini pratik yapma imkanını da sağlıyor.

MODERN BİR TARTIŞMA ORTAMI
Geçtiğimiz ay gerçekleştirdikleri MPALMUN 2019 konferansı ile birlikte katılımcılara özgür olabilecekleri bir ortam hazırlandığını belirten okul yöneticileri,  "Öğrencilerimiz bu ortamda fikirlerini belirtip modern bir tartışma anlayışını benimsiyor. Ayrıca sahip oldukları bu anlayışı geliştirmeleri ve özgüvenlerinin artırılması yolunda önemli gelişim gösteriyorlar" dedi.

SAVAŞ SIRASINDA ÇOCUK HAKLARI
Organizasyona çeşitli devlet okullarından ve özel okullardan toplam 140 öğrencinin katıldığını belirten okul yöneticileri, "Lisemizde 2 gün boyunca toplam 11 oturum süren komite çalışmalarında delegeler savaş sırasındaki çocuk hakları, mülteci sorunları, Siber Güvenliğin Geleceği ve benzeri dünyada sorun teşkil eden konularda Silahsızlandırma ve Uluslararası Güvenlik, Sosyal, İnsani & Kültürel, Özel Siyasi ve Dekolonizasyon ve Salem Witch Trials adı verilen komitelerinde çalışmalar yaptı. Konferansın ana teması ise It’s all about; Humanity , Humility & Integrity( Her şey insanlık, alçakgönülülük ve mütevazılıkla ilgilidir) olarak belirlendi" açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehit ateşi Samsun'a düştü
Şehit ateşi Samsun'a düştü
Samsun'da 4 gıda firmasının ürünleri hileli çıktı
Samsun'da 4 gıda firmasının ürünleri hileli çıktı