Reklam
“ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN”
Reklam

“ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN”

Samsun Valisi Osman Kaymak 2019 Yılını ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan eden İçişleri Bakanlığının Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması amacıyla ülke genelinde eş zamanlı başlattığı etkinlik çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” programına katılarak, sürücülere bröşür dağıttı.

06 Şubat 2019 - 20:20

İlkadım ilçesi Cumhuriyet Meydanı Kavşağı'ndaki etkinlik alanına gelen Vali Osman Kaymak burada yaptığı konuşmasında, “Arkadaşlar, bugün İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu başkanlığında tüm Türkiye’de gerçekleştirilen “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” etkinliği programında bir aradayız. Buradaki hedef trafik lambası ve polis memurunun olmadığı yaya geçitlerinde sürücü vatandaşlarımızın yayalara öncelik vermesidir. Gelişmiş bir çok ülkede bu böyledir. Yaya yola adımını attığı zaman trafiğin durması lazım. İnşallah bu anlayışı Sayın Bakanımızın başkanlığında Samsun’da ve Türkiye’de yerleştirmeye çalışıyoruz.

 

Arkadaşlar bu gibi toplumsal projeler öncelikle toplumun sahiplenmesiyle başarı sağlar. İlin Valisi olarak bizler burada, Sayın Bakanımız ise Ankara’da buna öncülük yapıyor. Bizler halkımızdan anlayış bekliyoruz. İnsanların sağlığı tabi ki en kıymetlidir. Araçların yayalara çarptığı ve hayatlarını kaybetmelerini maalesef görüyoruz. Yayalara yol verilmesi medeni toplumların bir göstergesidir. Biz Samsun olarak ilkadım şehri olduğumuzu söylüyoruz. Her şeyde öncüyüz. İnşallah bu projeden de Samsunlulardan büyük bir anlayış bekliyorum. Arkadaşlarımızı 180 noktada görevlendirdik ve takip ediyoruz.

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” projesini ilimiz ve ilçelerimizde olmak üzere okullarımız ve yaya geçitlerinde uygulamaya başladık. Tabi ki en büyük desteği siz basın mensuplarımız vasıtasıyla halkımızdan bekliyoruz. Sonuçta halkımızın sahipleneceği bir projedir. İnşallah ben Samsun’da bu anlayışın yerleşeceğine inanıyorum. Bu projeyi başlatan İçişleri Bakanmız Sayın Süleyman Soylu olmak üzere görev alan arkadaşlara ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Vali Kaymak, konuşmasının ardından alanda bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle de bir araya gelerek proje hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Sonrasında engelli vatandaşların yanına gelen Vali Kaymak engellilerin trafikte yaşadığı sorunlar hakkında bilgi alarak, herkesi duyarlı olmaya davet etti.

 

Ardından, Vali Kaymak öğrencilerle birlikte Cumhuriyet Meydanı Kavşağı ve 19 Mayıs Bulvarı üzerindeki yaya ve okul geçitlerinden geçti. Trafikteki sürücüleri uyaran Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” projesini sürücülere anlattı ve sürücülere broşür verdi. Sayın Valimiz kurallara uyan sürücülere de teşekkür etti.

 

Etkinliğe ayrıca, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, İlçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

2019/02/2019-02-06-20-22-38.jpg
2019/02/2019-02-06-20-22-42.jpg
2019/02/2019-02-06-20-22-45.jpg
2019/02/2019-02-06-20-22-47.jpg
2019/02/2019-02-06-20-22-50.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ASIRLIK LEZZETLER GÜNÜMÜZ MUTFAKLARINA TAŞINDI
ASIRLIK LEZZETLER GÜNÜMÜZ MUTFAKLARINA TAŞINDI
Samsunspor formaları beğeni topladı
Samsunspor formaları beğeni topladı