google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
OMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Devir Teslim Töreni
Reklam

OMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Devir Teslim Töreni

OMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün yeni müdürü İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Bolat, düzenlenen törenle görevini teslim aldı

11 Eylül 2019 - 17:28
Reklam

SAMSUN HABER - Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlük makamında gerçekleşen devir teslim töreninde Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Enstitü Müdürlüğü görevine getirilen Prof. Dr. Ali Bolat’a görevini teslim ederek başarılar diledi.

Devir teslim töreni öncesi konuşan Rektör Sait Bilgiç, eski Müdür Prof. Dr. Bozkurt Koç’a Enstitüye verdiği emekler için teşekkür ederek, “Bozkurt hocamız 3 yıldır büyük bir gayretle iyi çalışmalarda bulundu. Görev değişikliğinin sebebi, üniversitemizin Psikoloji Bölümü’nde kendisine duyduğum ihtiyaçtan dolayıdır. Ancak ihtiyaç duyduğumuz her zaman enstitü için yardıma koşacağını biliyorum. Ali Bolat hocamız da, Bozkurt hocamızdan sonra bu görevi en iyi şekilde yapabileceğini düşündüğümüz bir akademisyenimiz. İnşallah o da Enstitü için yapılan çalışmaları kaldığı yerden devam ettirecek. Yöneticilik gayret ve sabır gerektiriyor. Görev süresince önemli olan yıkıcı değil yapıcı davranarak geride iyi izler bırakmak” dedi.

Görevi Prof. Dr. Ali Bolat’a devreden Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Bozkurt Koç da “3 yıl boyunca elimizden geldiği kadarıyla üniversitemiz ve ülkemiz adına gayret göstermeye çalıştık. Bunu yaparken de Rektör hocamızın ifade ettiği gibi bir hizmet anlayışı çerçevesinde hareket ettik. Bu bir bayrak yarışı ve bundan sonraki süreçte Ali Hocamın bu görevi layıkıyla yapacağına inanıyorum. Kendisine başarılar diliyorum, Sayın Rektörümüze de güzel sözleri için ve teslim töreninde bizi yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yeni Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ali Bolat da yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bozkurt Koç hocamızın Enstitü için çok güzel işler yaptığını gördüm. Benim şansım, Bozkurt hocam gibi bu işin hakkını veren bir akademisyenden bu işi devralmak. Bu sebeple kendisine teşekkür ediyorum. Bundan sonra bana düşen, bu görevi hakkıyla yerine getirmek ve birimi bir adım daha öteye taşımaktır. Cenab-ı Hak mahcup etmesin İnşallah.”

Enstitüleri üniversitelerin beyni ve düşünen kurumları olarak nitelendiren Müdür Ali Bolat “Fiziki olarak çok yer kaplamasalar da özgül ağırlık olarak çok ötede bir anlamları var. Bu durumun bilincinde bir akademisyen olarak elimden gelen hizmeti vermeye gayret göstereceğim. Sayın Rektörüme de takdirlerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Devir teslim törenine ayrıca Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran ve akademisyenler de katıldı.

 

 

 

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber -  Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna...