Reklam
OMÜ’lü öğrencilerden eğitime destek
Reklam

OMÜ'lü öğrencilerden eğitime destek

OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü öğrencileri, İlkadım Gençlik Merkezi'ndeki 200 çocuğun derslerinde yardımcı oluyor

30 Nisan 2019 - 15:06

SAMSUN HABER - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Bana bir rakam öğretir misin?" projesi kapsamında üniversite öğrencileri, ilk ve ortaöğretim öğrencilerine gönüllü eğitim desteği veriyor. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü öğrencileri, proje kapsamında İlkadım Gençlik Merkezi'ndeki 200 çocuğun derslerinde yardımcı oluyor. 
Üniversite öğrencileri, gençlik merkezindeki çocuklarla matematik sorularını birlikte çözüp onlara rehberlik ediyor. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Matematik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Sema Şirin Yıldırım, projenin bir parçası olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. 

Gençlik merkezindeki öğrencilere eğitim desteği verdiklerini anlatan Yıldırım, "Haftanın her günü belirli saatlerde gönüllü olarak buradaki kardeşlerimizin derslerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu dersler bizleri de geleceğe hazırlıyor. Bizim için de tecrübe oluyor" dedi. Çocuklar da kendilerine destek veren üniversite öğrencisi ağabeylerine teşekkür etti. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehit ateşi Samsun'a düştü
Şehit ateşi Samsun'a düştü
Samsun'da 4 gıda firmasının ürünleri hileli çıktı
Samsun'da 4 gıda firmasının ürünleri hileli çıktı