Reklam
OMÜ’lü öğrenciler Japonya yolcusu
Reklam

OMÜ’lü öğrenciler Japonya yolcusu

OMÜ ve Nagaoka Teknoloji Üniversitesi arasında işbirliği imzalandı. Buna göre üniversiteler arasında öğrenci değişimi ve akademisyenler ortak çalışmalar gerçekleştirilecek

04 Ekim 2019 - 15:19

SAMSUN HABER - Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ve Japonya Nagaoka Teknoloji Üniversitesi arasında işbirliği yapıldı. OMÜ Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Özgür Demircan “Nagaoka Teknoloji Üniversitesi ile üniversitemiz arasında öğrenci değişimi ve akademisyenlerin ortak çalışmalar yapabilmesi amacıyla iş birliği yapılması kararı verildi” dedi.

İLK ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Japonya Nagaoka Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Takashi Yukawa ve Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Shigeru Nagasawa'nın konuşmacı olarak katıldığı "Üniversitemiz ile Nagaoka Teknoloji Üniversitesi Arasındaki 1. İş Birliği Semineri”, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Seminere, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yüksel Ardalı, Mühendislik Fakültesi ile diğer fakültelerin öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

BU İŞBİRLİĞİNDEN ÖĞRENCİLER YARARLANACAK

OMÜ Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Özgür Demircan “Nagaoka Teknoloji Üniversitesi ile Üniversitemiz arasında öğrenci değişimi ve akademisyenlerin ortak çalışmalar yapabilmesi amacıyla iş birliği yapılması kararı verildi. Bunun yanında Nagaoka Teknoloji Üniversitesi Makine Mühendisliği ile Üniversitemiz Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü iş birliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşmanın neticesinde ilk etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizin yararlanmasını umduğumuz verimli bir etkinlik olmasını diliyorum” diye konuştu.

ÖNEMLİ BİR ETKİNLİK

Nagaoka Teknoloji Üniversitesi’nin tanıtım videosuyla başlayan seminerde ilk sunumunu gerçekleştiren Prof. Dr. Takashi Yukawa; Nagaoka Teknoloji Üniversitesi’nin konumu, misyonu, öğrenci sayısı ve akademik kadrosu hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Dinamik ve özgün eğitim anlayışıyla toplum yararını gözeten sosyal öğrenciler yetiştirmeyi amaçladıklarına dikkat çeken Prof. Dr. Yukawa, bu iş birliğinin kültürel anlamda kaynaşma sağlaması bakımından önemli bir etkinlik olduğunu vurguladı.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Doğan’dan biyokütle santrali açıklaması
Başkan Doğan’dan biyokütle santrali açıklaması
Çamalan Köyü muhtarı Çelik, hayatını kaybetti
Çamalan Köyü muhtarı Çelik, hayatını kaybetti