Reklam
OMÜ’lü iletişimciler gururlandırdı
Reklam

OMÜ’lü iletişimciler gururlandırdı

OMÜ İletişim Fakültesi RTS Bölümü öğrencileri radyo programlarıyla "TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda, Radyo Yayıncılığı Drama Programı kategorisinde ilk üçe girmeyi garantiledi

28 Haziran 2019 - 16:18

SAMSUN HABER - Bu yıl beşincisi düzenlenecek "TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda Ondokuz Mayıs İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema (RTS) bölümü öğrencileri Arda Ersel ve Esin Şeker OMÜ Radyo'da yayınlanan ‘Bir Ölünün Dünyaya Mektubu’ adlı programları ile Radyo Yayıncılığı Drama Programı kategorisinde ilk üçe girmeyi garantiledi. Dereceler, 3 Temmuz Çarşamba günü saat 21.00'de TRT Türk'ten de canlı yayınlanacak ödül gecesinde açıklanacak.  
Öğrencilerin Radyo, Televizyon, Haber ve İnternet Yayıncılığı olmak üzere 4 ana kategori ve 12 dalda yarıştıkları "TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’na 52 üniversiteden 1021 öğrenci 738 eserle yarıştı. Uluslararası alanda düzenlenen yarışmaya, Türkiye’nin yanı sıra Balkanlar, Orta Asya ülkeleri ile KKTC’deki üniversitelerin iletişim alanında eğitim gören lisans öğrencileri, 2018-2019 öğretim yılı içinde hazırladıkları Türkçe ya da Türkçe altyazılı eserleri ile katıldılar. OMÜ İletişim Fakültesi öğrenclerinin dereceye girdiği "Radyo Yayıncılığı Jürisi" Can Doğan, Ahmet Portakal, Eftalya Nur Öktem, Cem Arslan, Acar Acartürk, Lütfi Kılınç’tan oluşan uzman ekipten oluşuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüs'ten ölen sayısı 574 oldu
Koronavirüs'ten ölen sayısı 574 oldu
Tabipler Birliği’nden koronavirüsten güncel korunma önerileri
Tabipler Birliği’nden koronavirüsten güncel korunma önerileri