Reklam
OMÜ’lü genç yazarlar Atakum’da kütüphane istiyor
Reklam

OMÜ'lü genç yazarlar Atakum'da kütüphane istiyor

OMÜ Genç Yazarlar Topluluğu Başkanı Hüsamettin Akgül, Atakum İlçesi'ne kütüphane kurulmasını istediklerini belirterek, "Kütüphane oluşturmak için daha fazla geç kalınmamalı" dedi.

29 Ağustos 2019 - 10:52

SAMSUN HABER - Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Genç Yazarlar Topluluğu Başkanı Hüsamettin Akgül, Samsun’un  Atakum İlçesi'nde halk kütüphanesi 
kurulmasını istedikleri kaydetti. 

SADECE DÜŞÜNCE AŞAMASINDA KALMASIN
Akgül konu hakkında şu açıklamaları yaptı, "Yıllardır çeşitli zaman aralıklarıyla gündeme gelen Atakum’ a kütüphane kurulması yönünde çeşitli siyasi ya da akademik açıklamaların sadece düşünce aşamasında kalması ve ileri gidememesi hepimizi üzmektedir. Şu anda Atakum ilçemizde kütüphane olarak hizmet veren Ondokuz Mayıs Üniversitesi Merkez Kütüphanesi geçtiğimiz yıl yeni yerine taşınmış ve bir nebze de olsa yoğun talebi rahatlatmış durumdadır. Ancak Samsun ve özellikle Atakum’un entelektüel yapısı, genç ve araştıran, her yaş grubundan bir öğrenci kitlesinin oluşu ile birlikte çok hızlı büyüyerek nüfusunda ciddi artışın yaşanması sebebiyle donanımlı bir kütüphane ihtiyacının giderilmesi süreci; fikirden öteye giderek hayata geçirilmesi gereken bir gerçektir" diye konuştu. 

HERKES RAHATLIKLA ULAŞABİLSİN
Her yaştan insanın gidebileceği bir kürüpjane hayal ettiklerini ifade eden Akgül, "Sadece öğrencilere yönelik bir kütüphane modelinin dışına çıkarak her yaştan insanın rahatlıkla gelebileceği, uzunca zaman geçirebileceği ve bilgi sahibi olabileceği, arşiviyle ve teknoloji unsurlarıyla birlikte desteklenmiş bir kütüphane hayal ediyoruz. Atakum, son yıllarda hızlı büyümesi ve göç alması sebebiyle dikkat çekmektedir. Bu büyümenin önümüzdeki yıllarda da devam edeceği açıkça görünmektedir. Konumu, donanımı, hitap edeceği kitle bakımından şehrimizin gerekli kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği yapılarak Atakum’ a yakışan bölge kütüphaneleri kurulması talebimizi bir kez daha yeniliyoruz. Unutulmamalıdır ki en iyi yatırım, gençliğe ve eğitime yapılan yatırımdır" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kavak'ta tirit geceleri iptal edildi
Kavak'ta tirit geceleri iptal edildi
İlkadım'da giyisi kumbarası ekonomiye de katkı sağlıyor
İlkadım'da giyisi kumbarası ekonomiye de katkı sağlıyor