google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
OMÜ’de ’Sanatsal’ nostalji
Reklam

OMÜ'de 'Sanatsal' nostalji

Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi mezunları ile OMÜ Tiyatro Topluluğu'nun(OMÜ-TİT) eski oyuncuları, bir kez daha tiyatro sahnesinde buluşacak

17 Nisan 2019 - 17:13
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun'da OMÜ, Tiyatro Topluluğu'nun organize ettiği 25'inci Ulusal Tiyatro Festivali'ne ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 14-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen festivalin önemli sürprizlerinden biri de Tiyatro Topluluğu'nun ve eski mezunlardan oluşan tiyatro grubunun sahne alacak olmaları.

OMÜ mezunları ve OMÜ-TİT eski oyuncuları tarafından hazırlanan Bir Zaman Tiyatro adlı oyun, festival kapsamında seyirciyle buluşacak. Topluluğun kuruluşunun 30'uncu yılı nedeniyle geçtiğim yıl bir araya gelip Fanus oyunuyla seyirciyle buluşan OMÜ mezunları, bu yıl bir kez daha seyirciyle buluşmanın heyecanını yaşayacak.

SHAKESPEAR'DEN HALDUN TANER'E
Yönetmenliğini Ediz Türkpençe'nin üstlendiği Bir Zaman Tiyatro, dünya tiyatrosundan türk tiyatrosuna, Shakespeare'den Haldun Taner'e sahnelerde unutulmayan tiratları bir kolajla sahneye taşıyor. Anlatıcısı, müzikleri ve danslarıyla zenginleşen oyun 21 Nisan'da saat 14.00'te Güzel Sanatlar Kampüsü OMÜ Sahnesi'nde seyircilerini bekliyor olacak.

ESKİ OYUNCULARDAN ZEUS
Üniversitenin değişik bölümlerinden farklı yıllarda mezun olan pek çok farklı yaş ve meslek grubuna mensup OMÜ-TİT eski oyuncuları ise Zeus adlı oyun ile festivale katılıyor. Samsun ekibinin yanısıra Ankara'daki eski OMÜ-TİT'lilerin de yer aldığı oyun, 20 Nisan günü saat 14.00'te yine OMÜ Sahnesi'nde tiyatroseverlerle buluşacak.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber - 34 kişi boğulmaktan kurtarıldı
Samsun Haber -  Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Samsun Haber - Milletvekili Köktaş'ın annesi son yolculuğuna...