Öğrencilere ’doğa ve teknoloji’ semineri
Reklam

Öğrencilere 'doğa ve teknoloji' semineri

Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "doğa ve teknoloji" semineri düzenledi

27 Şubat 2018 - 15:33
Reklam

SAMSUN HABER - Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "doğa ve teknoloji" semineri düzenledi. Havza Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen seminere konuşmacı olarak katılan Doğa Derneği Başkanı Altuğ Revnak Eti, ortaokul ve lise öğrencilerine doğa ve teknoloji arasındaki ilişki hakkında bilgi verdi.

 Doğada bulunan canlıların son derece etkileyici tasarıma sahip olduğuna işaret eden Eti, "Biz insanlar doğadaki canlıların tasarımını taklit ediyoruz. Hepimiz teknolojiyle ilgileniyoruz, kullanıyoruz ama nereden geldiğini bilmiyoruz. Tüm teknolojik yenilikler uzun araştırma ve çalışmalar sonunda ortaya çıkıyor. Canlılar, tasarımdır. Bizim kullandığımız teknolojinin çok daha ilerisinde tasarımlardır ve biz bunlardan ilham alırız" dedi.
  Her canlının bir başyapıt ve mühendislik harikası olduğunu vurgulayan Eti, "Çevreye zararlı tek varlık insandır. Teknolojilerin çoğu, fosil yakıt kullanıyor. Doğaya zarar veren teknolojiler kullanıyoruz. Biyomimetik ise canlıların tasarımlarını taklit ederek doğaya zarar vermeyen teknolojiler üretmemizi sağlıyor. Dünyadaki büyük markalar bugün kendi biyomimetik laboratuvarlarını kuruyor ve canlıları örnek alan tasarımlar üretiyor" diye konuştu.
  Eti, sunumunun ardından öğrencilerin soruları cevapladı.
  Seminere Kaymakam Metin Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
Samsun’da hastanelerde normale dönüş başladı
Samsun’da hastanelerde normale dönüş başladı