Öğrenciler Kızılırmak Deltası’nda ders yapacak
Reklam

Öğrenciler Kızılırmak Deltası'nda ders yapacak

Öğrencilerin Kızılırmak Deltası’nda eğitim görmesini, doğa ve çevre bilincinin geliştirilmesi sağlayacak olan ‘Deltada Öğreniyorum’ projesi hayata geçirildi

29 Aralık 2018 - 11:34 - Güncelleme: 29 Aralık 2018 - 17:02
Reklam

SAMSUN HABER - İlkadım İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, OMÜ ve özel bir okulun paydaş olduğu ‘Deltada Öğreniyorum’ projesinin protokol imza töreni OMÜ Üniversitesi Rektörlük Toplantı Odası’nda yapıldı. Öğrencileri Samsun Kızılırmak Deltası’nda tabiatla buluşturacak olan projenin imza törenine OMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yüksel Ardalı, İlkadım İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi ve Proje Yürütücüsü Fatma Gönül Solmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çayıroğlu ve özel bir okulun kurucusu Turan Arslan katıldı.

ÇOK ÖNEMSİYORUZ
 Projenin, öğrencilerin görerek, duyarak ve dokunarak öğrenmelerine ciddi katkılar sunacağını belirten OMÜ Genel Sekreteri Menderes Kabadayı, “Kızılırmak Deltası gibi doğal güzellikleriyle insanları büyüleyen bir değere sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Öğrencilerimiz bu proje ile görerek, dokunarak ve duyarak eğitim alacak. Bu nedenle bu projeyi çok önemsiyoruz. İş birliğimiz hayırlı olsun” dedi. Projede, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Ardalı ise öğrencilerin doğa ve çevre bilincinin geliştirilmesi ve bu anlamda onlarda farkındalık kazandırılması hususunda uzman olarak görev alacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Valisi Kaymak'ın acı günü 
Samsun Valisi Kaymak'ın acı günü 
Güncel altın fiyatları
Güncel altın fiyatları