Öğrenciler doğada hem oynadı hem  öğrendi
Reklam

Öğrenciler doğada hem oynadı hem  öğrendi

Samsun’ da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çocukların naçık havada oynarken öğrenmesine destek sağlamak amacıyla “Okul Dışarıda Günü” etkinlikleri düzenlendi

24 Mayıs 2019 - 15:21
Reklam

SAMSUN HABER - Samsun’ da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oyunun ve açık havanın çocuğun hayatındaki önemine vurgu yapmak, eğitimciler, aileler ve toplumda olumlu farkındalık oluşturmak amacıyla 23-29 Mayıs 2019 tarihleri arasında “Oyun her zaman her yerde ve herkese!” sloganı ile etkinlikler yapılıyor.

 Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Ziya Esen Anaokulu öğrencilerinin etkinliğine katılarak yağ satarım bal satarım, mendil kapmaca, halat çekme gibi oyunları öğrencilerle birlikte oynadı.

Etkinlikler kapsamında, Okul Öncesinde Okul Dışarıda ve Oyun Oynama Günü Etkinlikleri kapsamında ayrıca ailelerin de aktif rol alacağı veya sadece ailelerin oynayıp çocukların izleyeceği oyunların oynatılmasına özen gösterilecek. Hafta boyunca oyunun ve açık havada bulunmanın değeri konusunda çocuklar, eğitimciler ve ailelerin dikkatini çekecek etkinlikler yapılacak. “Çocukların Gözünden Oyun” konulu sergiler düzenlenecek. Öğretmen ve ailelere yönelik olarak oyunun ve açık havanın çocuğun hayatındaki önemine vurgu yapacak; Çocukların sağlıklı büyüme ve gelişmesinde dışarıda ve doğada oyunun önemi, Çocuklar hangi yaşta, hangi oyunları, oyuncakları tercih ederler? Oyun ve öğrenme Anne ve babalar neden çocuklarıyla oyun oynamalı? Dijital oyunlardan çocuklarımızı korumak mümkün mü?  Gerekli mi? Eskiden, şimdi ve gelecekte oyun,  oyunlar değişiyor, konularında eğitim faaliyetleri düzenlenmesine özen gösterilecek.

        

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'a şehit ateşi düştü
Samsun'a şehit ateşi düştü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü
Atakum Parke Taş Tesisi'nde iş kazası: 1 ölü