Ödemeler evde yapılacak
Reklam

Ödemeler evde yapılacak

Samsun Valiliği, sosyal yardım ödemelerinin, PTT dağıtıcıları, kolluk kuvvetleri ve bekçiler aracılığıyla evlerde yapılacağını duyurdu

03 Nisan 2020 - 10:19

Vatandaşların  sosyal yardım ödemelerini alabilmek için PTT'lerin önünde uzun kuyruklar oluşturması ve sosyal mesafeye uymayan görüntüler vermesi üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, sosyal yardım ödemelerinin evlere yapılmasına karar verdi.
SAAT 10'DA BAŞLAYACAK
Konuyla ilgili açıklama yapan Samsun Valiliği, "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde yapılan 1000 TL ödemeleri, 03.04.2020 Cuma saat 10:00’dan itibaren PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk birimlerimiz vasıtasıyla vatandaşlarımıza kendi ikametlerinde yapılacaktır" ifadelerini kullnadı.
YOĞUNLUK HAREKETE GEÇİRDİ
Samsun Valiliği şu açıklamaları yaptı: "Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ekonomik istikrar paketi destek programı çerçevesinde 81 il ve 923 ilçemizde PTT aracılığıyla 1000 TL ödemeleri 01.04 2020 tarihinden itibaren başlamıştır. Ancak birçok ilde olduğu gibi ilimizde de vatandaşların aynı anda müracaatları için PTT şubelerine gitmesi nedeniyle yoğunluk ve bu özel döneme ait yakın temas içinde bekleme görüntüleri oluşturmuştur. Malumlarınız olduğu üzere bu durum bulaşıcılığı hızlı ve yüksek olan Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında vatandaşlarımız açısından ciddi risk oluşturmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerine, İçişleri Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda yapılacak ödemelerin vatandaşlarımıza 03.04.2020 Cuma 10'dan itibaren PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk birimlerimiz vasıtasıyla kendi ikametlerinde yapılması kararlaştırılmıştır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da Korona virüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Samsun'da Korona virüsten ölenlerin sayısı açıklandı
Samsun'da 3 Haziran'dan sonra seyahat yasağı bitiyor
Samsun'da 3 Haziran'dan sonra seyahat yasağı bitiyor