"Nöbetçi kuaför" isteği kabul görmedi
Reklam
Reklam

"Nöbetçi kuaför" isteği kabul görmedi

Samsun Umumi Bayan Kuaförleri Odası Başkanı Savaş Kiraz, pazar günleri kapalı olan kuaförler için “nöbetçi kuaför” uygulaması yapmayacaklarını söyledi.

14 Kasım 2017 - 16:25

Samsun Kuaförler Odası, 1 yıldır haftalık tatil yapmak için çaba sarf ediyordu. Yaklaşık 6 hafta önce bu karar çıktı ve Samsun’da kuaförler pazar günleri tatil yapıyor. Böylelikle 15 Eylül-1 Haziran arasında bayan kuaförleri ve güzellik salonları yazılı izin almadan pazar günleri çalışamıyor. Bazı müşterilerin pazar günleri de kuaförlerin açılmasını istediğini belirten Savaş Kiraz, gündeme gelen nöbetçi kuaför uygulamasının, eczaneler gibi hayati bir durum söz konusu olmadığı için böyle bir uygulamaya geçmeyeceklerini ifade etti.

 

Pazar tatili kuralının aynen devam edeceğini vurgulayan Savaş Kiraz, “Pazar tatili, odamızın aldığı bir karar değildir. Kuaförlerden gelen talep ve imzaların ardından bayan kuaförlerini pazar günü tatil yaptık. Bazı kadın müşteriler pazar tatili olayına alışamadı ve kuaförlerin pazar günü de açık olmasını istiyor. Nasıl bir doktor, eczacı ya da başka meslek grupları pazar günü tatil yapıyorsa, kuaförlerin de 1 gün tatil yapmalıdır. Kuaförlerin elinden pazar tatilini alırsanız, kuaförler ailesine vakit ayıramaz. Zaten acil durumlarda alınan izinle birlikte kuaförleri açıyoruz. Bayanlardan ricamız, doktorlara, eczacılara, terzilere gösterilen anlayış biz kuaförlere de gösterilsin. ‘Nöbetçi Kuaför’ olayı bizim ilimizde olmaz. Çünkü bizde müşteri genelde hep tercih ettiği kuaförü tercih ediyor. Mesela nöbetçi kuaför sistemi olsa, her zaman kendi kuaförüne giden müşteri, nöbetçi kuaföre gittiğinde ondan memnun kalabilir ve devamlı oradan hizmet almaya başlayabilir. Bu diğer kuaförlerin müşteri kaybetmesine neden olur. Bu da haksız rekabet olur. Biz de tutacak olan tek şey, herkes pazar günü kapatacak. Düğün, nişan ve sünnet gibi özel günleri olan bayanlar da izin alarak hizmet alacaklar. Pazar tatilinin kaldırılması veya gününü değişmesi üyelerimizin elinde. Herhangi bir sıkıntı olmadığı sürece ve üyelerin çoğunluğu farklı bir karar almadıkça, pazar tatili değişmeyecek” dedi.

 

Bayan kuaförleri ve güzellik salonları 15 Eylül - 1 Haziran tarihleri dışında düğün sezonunda pazar günleri izin almadan çalışabilecekler.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ensar Erdöl pazar esnafı ile buluştu
Ensar Erdöl pazar esnafı ile buluştu
Samsun'da tırla çarpışan lüks otomobil yandı: 1 yaralı
Samsun'da tırla çarpışan lüks otomobil yandı: 1 yaralı