google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
NECATTİN DEMİRTAŞ’TAN PAZARCI ESNAFINA DARBE
Reklam

NECATTİN DEMİRTAŞ’TAN PAZARCI ESNAFINA DARBE

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, hafta sonu sokağa çıkma yasağı sebebiyle kapalı olan pazar yerlerinin pazartesi günü açılmasına müsade etmedi. Atakum ve Canik’te pazar açılmasına izin verelirken, İlkadım’da verilmemesi pazarcı esnafının büyük tepkisine neden oldu.

12 Nisan 2020 - 22:26

BAŞKAN DEMİRTAŞ’TAN İZİN YOK

Hafta sonu Samsun’da yaşanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle cumartesi ve pazar günleri açılan pazar yerleri yasak nedeniyle açılamadı. Pazar esnafının mağduriyeti nedeniyle harekete geçen Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, belediyelerle görüşerek hafta sonu açılamayan pazarların pazartesi günü açılması için çalışma başlattı. Başkan Yazıcı yaptığı görüşmeler neticesinde Atukum Belediye Başkanı Cemil Deveci ve Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, pazar yerlerinin pazartesi günü için açılmasına izin verirken, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş izin vermedi.

ATAKUM VE CANİK’TEN İZİN VAR

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, pazar esnafının koronavirüs nedeniyle sıkıntılı günler yaşadığını belirterek, “Zaten sıkıntılı günler yaşayan esnafımız sokağa çıkma yasağı ile büyük bir zarara uğradı. Çünkü hafta sonu satış yapamayan esnafımızın malları elinde kaldı. Bu süreçte hafta sonu açılmayan pazarların pazartesi günü açılması için Atakum, İlkadım ve Canik Belediyesi ile görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Atakum ve Canik belediyelirimiz esnafımızın durumunu değerlendirip pazartesi günü pazar yerlerinin açılmasına izin verdi” dedi.

TELEFONLARA BAKMADI

Pazar yerlerinin açılması noktasında İlkadım Belediyesi’nin geri adım attığını belirten Muhammet Yazıcı, “İlkadım Belediyesi ile ilk görüşmemizde pazar yerlerinin açılması noktasında izin verilmişti. Bugün yaptığımız görüşmede başkan yardımcısı Ramazan Bayraktar, Valiliğini müsade etmediğini söyleyerek pazar yerlerinin açılamayacağını söyledi. Vali beyle yaptığım görüşmelerde pazar yerlerinin belediyelirin yetkisinden olduğunu ifade etti. Tekrar görüştüğüm Ramazan Bayraktar Başkan Necattin Demirtaş’ın izin vermediğini söyledi. Aradım telefonlarına bakmadı” dedi. 

ESNAF MALI ELİNDE KALDI

Esnafın zor durumda olduğunu belirten Başkan Yazıcı, “Böyle bir durum olamaz. Elinde 30-40 bin liralık malı olan esnafımız var. Bu malların çoğu günlük mallar. Hafta sonu yasağı nedeniyle malları elinde kaldı.Pazar esnafımız bu durumu hak etmiyor. Başkan anlayış göstermeliydi. Kendisine ulaşamıyoruz. Zor günler yaşayan esnafı mağdur etmemek lazım” diye konuştu.

SOSYAL MEDYADAN DEMİRTAŞ’A TEPKİ YAĞDI 

Başkan Yazıcı, sosyal medya hesabından düzeltme başlığıyla yaptığı paylaşımda pazarcı esnafından ve vatandaşlardan Başkan Demirtaş’a tepki yağdı,

İŞTE PAYLAŞIM VE TEPKİLER

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x