Naim Süleymanoğlu’nun adı İlkadım’da yaşatılsın
Reklam

Naim Süleymanoğlu'nun adı İlkadım'da yaşatılsın

İlkadım Belediyesi MHP Grubu meclis üyeleri, Milli Haltercimiz Naim Süleymanoğlu’nun adının yaşatılması için belediye meclisine öneride bulundu. Öneriye Başkan Tok'tan olumlu yanıt geldi.

01 Aralık 2017 - 18:20

İlkadım Belediyesi MHP Grubu meclis üyeleri, Aralık Ayı meclis toplantısında anlamlı bir öneride bulundu

MHP Grubu adına söz alan Milliyetçi Hareket Partisi İlkadım Belediye Meclis Üyesi Mustafa Umar, 18 Kasım 2017 günü vefat eden Milli Haltercimiz Naim Süleymanoğlu’nun adının yaşatılması için belediye meclisine öneride bulundu.

Umar, “Bayrağımızı Dünya’da defalarca dalgalandıran, aldığı başarılar ile defalarca göğsümüzü kabartan milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu’nun adının yaşatılması için Türkiye’nin en büyüğü olan ve ilçemiz sınırları içerisinde bulunan Çatalarmut Gençlik ve Spor Merkezi’ne verilmesini talep ediyoruz” dedi. 

Umar, konuşmasında şunları söyledi;

“Bugün burada sizlere ülkemizin gururu, Türk kökenli bir maden işçisi babanın oğlu, adını dünyaya duyurmuş, her birimizin defalarca göğsünü kabartmış, ay yıldızlı bayrağımızı dünyada en iyi şekilde temsil etmiş, Türk Milletinin hatıralarına sadece bir sporcu olarak değil bir kahraman kimliğiyle kazınmış bir spor adamından bahsetmek istiyorum. Evet namı 'Cep Herkül’ü diye bilinen ve 18 Kasım 2017 tarihinde kaybettiğimiz Bulgar Türkü, Olimpiyat ve Dünya şampiyonu eski Milli Haltercimiz Naim Süleymanoğlu.

Henüz daha 16 yaşında iken Dünya Gençler Halter Şampiyonasında Dünya rekoru kıran, 3 defa adını dünyada yılın haltercisi diye duyuran, 9 dünya ve 5 olimpiyat rekorunun sahibi, ülkemize olimpiyat oyunları tarihinde güreş dışında ki ilk altın madalyayı kazandıran dünyanın en iyi sporcusu seçilen Naim Süleymanoğlunu kaybetmenin derin üzüntüsünü Türk Milleti olarak yaşıyor, kendisini rahmet minnet ve saygıyla bir kez daha anıyorum. Bizler adını her andığımızda şampiyonlukları ile duygulanacağımız ve geriye 3 olimpiyat, 7 dünya şampiyonluğu, 47 dünya rekoru ve sayısız başarı bırakan Cep Herkül’ü Naim Süleymanoğlu'nun adının yaşatılması için MHP Grubu adına belediye meclisimize bir öneride bulunmak istiyoruz. Gençlerimizin örnek alacağı bir spor adamı olan Naim Süleymanoğlu'nun adının yaşatılması için, dönemin Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın da büyük destekleri, belediye başkanımız Erdoğan Tok'un çabaları ve belediye meclisimizin katkıları ile Çatalarmut Mahallesi’nde yapılan Türkiye’nin en büyük gençlik ve spor merkezine veya burası prosedür icabı mümkün olmuyorsa Naim Süleymanoğlu gibi büyük bir sporcunun adına yakışır başka bir spor tesisi, sosyal etkinlik alanı yada bir parka verilmesini talep ediyoruz. Böylelikle başarıları ile adını dünyaya duyuran bir sporcumuzun adının Samsun gibi ismi kurtuluş mücadelesinin başlangıcı ile anılan bir şehrin ilçesi olan İlkadım'da yaşatılması hem bizler hem de Samsun için bir gurur kaynağı olacaktır. Bu konuda başta belediye başkanımız Erdoğan Tok olmak üzere tüm belediye meclis üyelerimizin de bizlerle aynı fikirde olacağını düşünüyor bu konuda en kısa zamanda gerekli çalışmanın yapılmasını talep ediyoruz.”

BAŞKAN TOK'TAN OLUMLU YANIT

Önergeyi değerlendiren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ise, “Efsane sporcu, Dünya Halter Şampiyonumuz merhum Naim Süleymanoğlu’nun adının ilçemizde yaşatılması için MHP Meclis Üyelerimizin teklifini olumlu bulduk. Geçtiğimiz ay Karaciğer yetmezliğine bağlı organ nakli sonrası yaşadığı beyin kanaması nedeniyle  kaybettiğimiz asrın haltercisi, milli sporcumuz merhum Naim Süleymanoğlu’nun isminin yaşatılması için önerilen teklifi önümüzdeki hafta meclis toplantımızda karara bağlayarak adını bir hizmet alanımızda yaşatacağız. Başarıları ile ülke olarak gururlandırdığımız efsane haltercimiz nam-ı diyar cep herkülümüze bu vesileyle tekrar  Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet, ruhu şad olsun.”

2017/12/646652.jpg
2017/12/1593178.jpg
2017/12/8994250.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Elif bebek yaşama tutunamadı
Elif bebek yaşama tutunamadı
 Köktaş'tan Eğitim Araştırma Hastanesi'ne ziyaret
Köktaş'tan Eğitim Araştırma Hastanesi'ne ziyaret