google-site-verification=eTNygqBc0kuX2_1yy_-lo1FpO5xX3zlDFu5mzFoPlr0
Mustafa Tüfek neyin peşinde?
Reklam

Mustafa Tüfek neyin peşinde?

Atakum Belediyesi'nde Cemil Deveci'nin görevi devralmasının ardından eski CHP Meclis Üyesi Mustafa Tüfek ve bir kaç kişiden oluşan bir grubun gayri resmi bir komisyon kurarak personelle özel görüşmeler yaptığı ve belediyeden geçmişe dönük resmi evrak çıkarttığı iddia edildi.

13 Nisan 2019 - 14:58

SAMSUN HABER - AK Parti'den CHP'ye geçen Atakum Belediyesi'nde eski CHP Meclis Üyesi Mustafa Tüfek'in yetkisi olmadığı halde beraberindeki bir kaç kişi ile bir komisyon kurarak, personel ile görüşmeler yaptığı, geriye dönük belge talep ettiği ve bu belgeleri yasal olmayan bir şekilde belediyeden aldığı iddia ediliyor.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin seçimi kazandıktan sonra ve devir teslimde yaptığı birleştirici açıklamalar değerlendirildiğinde, kurulduğu iddia edilen komisyonla devri sabık yaratmak için özel çaba sarf edildiği ve siyasi görüşüne göre insanları sınıflandırmak suretiyle insanları etkilemeye çalışıldığı öne sürüldü.

Bir diğer iddia ise belediyede Cemil Deveci taraftarları ile eski CHP'li başkan Metin Burma’ya yakın olan kişiler arasında görüş ayrılığı olduğu, buna karşılık Başkan Deveci ve ekibinin seçim zaferi sonrası dengeleri koruma gayreti içinde olduğu. Devir teslim töreninde makamda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görselinin parçalanarak sökülmesi olayı da bu anlaşmazlıkların bir tezahürü olarak değerlendiriliyor. Söz konusu olaya Başkan Deveci’nin de canının sıkıldığı ve süratle olaya müdahale ederek görseli tekrar yerine koydurduğu konuşuluyor.

Başkan Deveci’nin zafer kutlamaları sonrası normalleşme sürecini beklediği ve yetkisiz bir şekilde hayata geçirilen uygulamalara bizzat kendisinin müdahale edeceği belirtiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber -  TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray Çınar'a övgü
Samsun Haber - TRT THM Sanatçısı Subaşı'ndan Yıldıray...
Samsun Haber - Bakan Koca'dan tedbir uyarısı
Samsun Haber - Bakan Koca'dan tedbir uyarısı