Reklam
Murzioğlu: Türkiye’nin geleceği için daha çok üreteceğiz
Reklam

Murzioğlu: Türkiye’nin geleceği için daha çok üreteceğiz

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, "Türkiye’nin geleceği için daha çok çalışacak, daha çok üreteceğiz. İş camiası olarak vatanperverliğimizi üreterek göstereceğiz" dedi

30 Ekim 2019 - 16:39

SAMSUN HABER - Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Haluk Akyüz başkanlığında Davut Altan Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Mecliste gündemle ilgili açıklamalar yapan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, iş adamlarına daha çok üretmeleri için çağrıda bulundu. 

VATANPERVERLİĞİMİZİ ÜRETEREK GÖSTERECEĞİZ
Cumhuriyet'in 96. yılını kutlayan Başkan Murzioğlu, “Hepinizin bildiği üzere Türkiye, 9 Ekim 2019’da Suriye sınırı üzerinde ‘Barış Pınarı’ adı verilen sınır ötesi harekat başlattı. Bu haklı girişime destek olmak üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği önderliğinde eş zamanlı olarak iş dünyası ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile birlikte ortak basın açıklaması gerçekleştirdik. Camia olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin her daim yanındayız. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, mekanları cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Bizler vatanın her bir ferdi olarak, Türkiye’nin geleceği için daha çok çalışacak, daha çok üreteceğiz. İş camiası olarak vatanperverliğimizi üreterek göstereceğiz. Bu bizim en asli görevimizdir” diye konuştu.

ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERE ÖNEM VERİYORUZ

Üniversiteli öğrencilerin uygulamalı eğitim görmelerinin çok önemli olduğunu kaydeden Başkan Murzioğlu, "Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebül Muhsin Doğan, odamızı ziyaret etti. Fakülteyle oda olarak bir protokol imzaladık. Protokolün amacı, İktisadi İdari Bilimlerde öğrenim gören öğrencilerin bilgilerinin teori ile sınırlı kalmaması, kendi uygulama alanlarına paralel olarak iş yerlerinde uygulamalı eğitim görmeleri. İş dünyası olarak, işi bilerek mezun olan her bir gencimiz, çalışan adayı olarak bizler için de oldukça kıymetli olacak” ifadelerini kullandı. 
FACEBOOK İSTASYONU'NU SAMSUN'A KAZANDIRACAĞIZ
Bilgi paylaşımının ve iş birliğinin artması için çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekleyen Murzioğlu, konuşmasının devamında şunları söyledi:
“Farklı topluluklar, işletmeler, STK’lar ve gazeteciler için ortak bir çalışma ve bilgi paylaşımı alanı olma hedefiyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Habitat Derneği işbirliğiyle İstanbul’da Facebook İstasyon açıldı. Bu organizasyon Türk toplumunun ve ekonomisinin gelişimini destekleyerek bilgi paylaşımının ve iş birliğinin artırılmasını sağlamak amacı ile hayata geçirildi. Bir ilk adım şehri olan Samsun’da oda olarak bizde pek çok kez ilki gerçekleştirdik. Facebook bu oluşumu bölgelerde gerçekleştirmek hususunda niyet gösterdi. Biz de önümüzdeki günlerde Facebook İstasyon Bölgesel Topluluk Merkezini Samsun’a kazandıracağız. Bu bağlamda Habitat Derneği ve Facebook ile protokolümüzü imzaladık. Camiamıza şimdiden hayırlı olsun.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun Haber - Samsun'a şehit ateşi düştü
Samsun Haber - Samsun'a şehit ateşi düştü
Samsunspor Taraftar Grupları'ndan açıklama
Samsunspor Taraftar Grupları'ndan açıklama