Reklam
  • Reklam
Murzioğlu: Ticaretin gelişmesi için araştırmalar yapıyoruz
Reklam

Murzioğlu: Ticaretin gelişmesi için araştırmalar yapıyoruz

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun'da ticaretin gelişmesine yönelik araştırmalar yaptıklarını belirterek, "Bu araştırmalar doğrultusunda iş adamlarımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz" dedi

13 Şubat 2018 - 13:59 - Güncelleme: 13 Şubat 2018 - 14:02

SAMSUN HABER - Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Samsun Şubesi Başkanı Haluk Tan ve üyelerini ziyaret etti. MÜSİAD üyeleri, Murzioğlu’na yaptıkları işlerden, ticaretlerini geliştirmek için beklentilerinden bahsetti.

Sürekli araştırma içerisinde olduklarını belirten Murzioğlu, "Bizler Samsun’da ticaretin gelişmesine yönelik araştırmalar yaparak, işadamlarımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bunun için en son olarak  Dış İlişkiler Uzman Yardımcımız Çağrı Işıtan’ı, destekler hakkında sizleri bilgilendirebilmek adına Ekonomi Bakanlığı’na gönderdik" diye konuştu.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Dış İlişkiler Uzman Yardımcısı Çağrı Işıtan ise, "Ekonomi Bakanlığı'nın vermiş olduğu, ‘Pazara Giriş Belgeleri Destekleri, Yurtdışı Pazar Araştırması Destekleri, Rapor Satın Alımı Destekleri, Yabancı Şirket Satın Alımına Yönelik Danışmanlık Destekleri, İleri Teknolojiye Sahip Yabancı Şirket Satın Alımı, Yurtdışı Birim/Kira Giderlerinin Desteklenmesi, Marka Tescil Desteği, Yurtdışı- Yurtiçi Fuar Desteği, Tarımsal Ürünlerde İhracat İadesi Yardımları, Hizmet Sektörüne Yönelik Destekler ve bunun gibi destekler mevcut. Bunların her biri için şartlar var" şeklinde konuştu. MÜSİAD Samsun Başkanı Haluk Tan, üyelerin kendi sektörleri ile ilgili sorularını cevaplandıran Işıtan ve Murzioğlu’na teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da 12 suçtan aranan kişi yakalandı
Samsun'da 12 suçtan aranan kişi yakalandı
HALİL AKGÜL 'SON KEZ YETKİ İSTİYORUM'
HALİL AKGÜL 'SON KEZ YETKİ İSTİYORUM'